QXL.dkSøg613 søgeresultater
Varer til salg af StampsCollector (36519)
danmark soefart miniblok postfrisk DANMARK, SØFART. MINIBLOK POSTFRISK 3/12/2020 21:28 0
reklame frimaerkehaefter nr 1 12 komplet saet vaerdi 3600 kr Reklame frimærkehæfter. Nr. 1-12 komplet sæt. Værdi 3600 kr 3/12/2020 21:42 0
375,- DKK
bolivia 1 stk maerke ubr vaerdi ca 7000 kr Bolivia. 1 stk. mærke ubr. Værdi ca. 7000 kr 3/12/2020 21:42 0
700,- DKK
danmark reklame nr 29 postfrisk 3 stripe Danmark. Reklame Nr. 29 postfrisk 3 stripe 6/12/2020 01:08 0
325,- DKK
island nr 3 8 sk paent eksemplar stemplet afa 8500 kr Island. Nr. 3, 8 Sk. Pænt eksemplar, stemplet. AFA: 8500 kr 6/12/2020 17:16 0
900,- DKK
porto nr 28 paa fortrykt forsendelse se scan Porto. Nr. 28 på fortrykt forsendelse. Se scan 6/12/2020 18:08 1
groenland frankeringsettiketter nye fra 2018 postfrisk saet Grønland. Frankeringsettiketter. Nye fra 2018, postfrisk sæt 6/12/2020 18:08 1
26,- DKK
holland automatmaerker ra 154 perfins ses sjaeldent 500kr Holland. AUTOMATMÆRKER, RA 154 + PERFINS, ses sjældent 500kr 6/12/2020 18:08 1
holland 14 breve bla flere mini breve lav startpris Holland. 14 Breve, bla. flere MINI breve, lav startpris 6/12/2020 18:08 0
holland pakke brev med 10 guilden Holland. PAKKE Brev, med 10 GUILDEN 6/12/2020 18:08 0
reich forsidelabels fra r comanderet pakke 17 6 20 Reich. Forsidelabels fra R-Comanderet pakke 17.6.20 6/12/2020 18:08 0
monaco nr 1793 94 stemplet blok afa 160 kr Monaco. Nr. 1793/94, stemplet BLOK, AFA: 160 kr 6/12/2020 18:08 0
jygoslavien 6 bedre maerker Jygoslavien. 6 Bedre mærker 6/12/2020 18:08 0
polen polsk lokaludgave 1918 zarki se scan Polen. Polsk lokaludgave 1918. ZARKI. Se scan 6/12/2020 18:08 0
ungarn nr 187 88 2 gode postfriske maerker Ungarn, Nr. 187/88, 2 gode postfriske mærker 6/12/2020 18:08 0
sydafrika nr 121 south souid vaerdi 200 kr SYDAFRIKA. Nr. 121, SOUTH/SOUID. Værdi: 200 kr 6/12/2020 18:08 0
israel nr 54 med tap postfrisk vaerdi 1100 dm Israel. Nr. 54 med TAP, postfrisk, Værdi 1100 DM 6/12/2020 18:08 0
910,- DKK
englelske kolonier 2 store sider med diverse lande Englelske Kolonier. 2 Store Sider med diverse lande 6/12/2020 18:08 0
danmark portofri kuvert fra postgirokontoret fra ca 1950 Danmark. PORTOFRI kuvert fra Postgirokontoret fra ca. 1950 6/12/2020 18:08 0
marginalblok 331 n oev paa brev til ringsted 13 9 28 Marginalblok 331 N, ØV på brev til Ringsted 13.9.28 6/12/2020 18:08 0
r brev fra rudme 9 8 24 til odense nr 118 119 78 flot R-Brev fra RUDME 9.8.24 til Odense, Nr. 118+119+78. FLOT 6/12/2020 18:08 0
160,- DKK
danske flyvere robert svendsen 5 kr gl luftpost DANSKE FLYVERE. ROBERT SVENDSEN 5 Kr. + Gl. luftpost 6/12/2020 18:08 0
370,- DKK
danmark nr 82 stemplet paa brev 8 8 15 meget sjaelden Danmark. Nr. 82 Stemplet på brev, 8.8.15. meget sjælden 6/12/2020 18:08 0
2310,- DKK
danmark nr 132 43 3 komplette blokke se beskr Danmark. Nr. 132/43, 3 komplette blokke, Se beskr. 6/12/2020 18:08 0
1710,- DKK
danmark pengebrev med segel paa bagsiden 1912 var trissef Danmark. PENGEBREV med Segel på bagsiden. 1912. Var. Trissef 6/12/2020 18:08 0
danmark nr 425 var staerkt forskubbet farve se beskr Danmark. Nr. 425. Var: STÆRKT FORSKUBBET FARVE, Se BESKR. 6/12/2020 18:08 0
210,- DKK
danmark nr 425 var hvid krop se alm maerke Danmark. Nr. 425. Var: HVID KROP, (Se alm. mærke) 6/12/2020 18:08 0
1 luftpost til argentina 30 11 46 tryksag 1. LUFTPOST til ARGENTINA 30.11.46, Tryksag 6/12/2020 18:08 0
135,- DKK
danmark nr 202a single paa brev ses sjaelden Danmark. Nr. 202a SINGLE på brev. Ses sjælden 6/12/2020 18:08 0
210,- DKK

Viser: 1-30  af  613  linjer

Opdateret: 3/12/2020 15:08.