QXL.dkKarakterer for StampsCollector
Karakterer for StampsCollector (36531)
KontooversigtSeneste karakterer
Karakter points 36531
Positive karakterer 99.96%
Medlemmer gav positive 3922
Medlemmer gav negative 8
Medlem siden 29/11/2002
Land Danmark
Købte varer 19
Solgte varer 42129
Se alle StampsCollector's varer
Type karakter Sidste 2 måneder Sidste 6 måneder Sidste 12 måneder Siden begyndelsen
Positiv 12 28 68 36544
Kommentar 0 0 0 44
Negativ 0 0 0 13
Total 12 28 68 36601
Dette medlem har gemt en personlig besked» Se medlemmets besked I bunden af denne side

Viser:1-10 af 12 linjer

1 2
Alle modtagne karakterer Vis: Periode: Go!
Kommentar Afgivet af Afgivet til Varenummer Dato for karaktergivning
Super fint og hurtig - perfekt kommunikation +++++++++++++++++++ GTW (269) sælger 819163988 22/1/2021 22:48
Perfekt handel, kan ikke gøres bedre. Mange+++++++++++++++++++++++ smukurt (8824) sælger 801216304 17/1/2021 12:50
Perfekt handel, kan ikke gøres bedre. Mange+++++++++++++++++++++++ smukurt (8824) sælger 800980286 17/1/2021 12:50
God og hurtig handel. kan ikke gøres bedre objobj (1113) sælger 820434306 8/1/2021 16:46
God og hurtig handel. kan ikke gøres bedre objobj (1113) sælger 804142726 8/1/2021 16:46
God og hurtig handel. kan ikke gøres bedre objobj (1113) sælger 820434298 8/1/2021 16:46
God og hurtig handel. kan ikke gøres bedre objobj (1113) sælger 826185812 8/1/2021 16:46
God og hurtig handel. kan ikke gøres bedre objobj (1113) sælger 826651050 8/1/2021 16:46
God og hurtig handel. kan ikke gøres bedre objobj (1113) sælger 825543250 8/1/2021 16:46
Enkelt og greit++++ ponic (748) køber 826800134 3/1/2021 19:16

Viser:1-10 af 12 linjer

1 2 |

Personlig besked fra sælger

Hejsa. Lidt facts om stamp/collector. Har i ca. 50 år interesseret mig for antikviterer og guldaldermalerier. samt den "ukendte maler" Otto Frello, som er nok er vor tids største maler, uden at overdrive. Alle hans malerier kan ses på www.ottofrello.dk (Dette er dog ingen reklame for salg, da der kun er lavet ca. 75 billeder og de 45-50 stk. allerede er udstillet på Varde museum.) Samlet frimærker siden 1950. Udstillet første gang i Tivoli i 1961. Udstiller Danmark skilling. Fået guld internationalt. Udstiller Dk Reklamemærker og fået stor vermeil på Verdensudstillingen, Hafnia 2002. Samler i dag kun reklamemærker i alle afskygninger. Har dog stadig mange forskellige samlinger, hvor der kun mangler de allerdyreste. Er kendt under navnet "stripperkongen" eller Preben Jørgensen. Sælger i øjeblikket Alt overskydende materiale, så jeg kan få råd til at fremstille en bog om reklamemærker. Skulle du/I ligge inde med noget specielt med reklamemærker, som måske kan bruges i bogen, send en mail om objektet. Se Facitkatalog 2007, som har medtaget de største varianter med reklamemærker. Under mine auktioner: postfrisk = mnh=**, ust. = mh=*, ug = uden gummi/lim(*), mix kvl.= blandet kvalitet med mangler. Fejlbeskrevet objekter kan returneres, og lotpris refunderes. Skulle du have en "klage" over et lot, ring el. send en mail, alle problemer kan løses. Bank indbetalingskonto: NORDEA. 2148-4383146513