QXL.dkKarakterer for StampsCollector
Karakterer for StampsCollector (36511)
KontooversigtSeneste karakterer
Karakter points 36511
Positive karakterer 99.96%
Medlemmer gav positive 3921
Medlemmer gav negative 8
Medlem siden 29/11/2002
Land Danmark
Købte varer 18
Solgte varer 42108
Se alle StampsCollector's varer
Type karakter Sidste 2 måneder Sidste 6 måneder Sidste 12 måneder Siden begyndelsen
Positiv 3 29 57 36524
Kommentar 0 0 0 44
Negativ 0 0 0 13
Total 3 29 57 36581
Dette medlem har gemt en personlig besked» Se medlemmets besked I bunden af denne side

Viser:1-3 af 3 linjer

Alle modtagne karakterer Vis: Periode: Go!
Kommentar Afgivet af Afgivet til Varenummer Dato for karaktergivning
Hej tak for handlen alt perfekt, gerne igen FVL9800 (566) sælger 823360144 14/10/2020 11:58
Har i dag modtaget lot, særdeles flot mange +++++ herfra, handler gerne med sælger en anden gang prop (207) sælger 819885662 8/10/2020 17:29
ok handel 6233 (1986) sælger 826321346 31/8/2020 09:23

Viser:1-3 af 3 linjer

Personlig besked fra sælger

Hejsa. Lidt facts om stamp/collector. Har i ca. 50 år interesseret mig for antikviterer og guldaldermalerier. samt den "ukendte maler" Otto Frello, som er nok er vor tids største maler, uden at overdrive. Alle hans malerier kan ses på www.ottofrello.dk (Dette er dog ingen reklame for salg, da der kun er lavet ca. 75 billeder og de 45-50 stk. allerede er udstillet på Varde museum.) Samlet frimærker siden 1950. Udstillet første gang i Tivoli i 1961. Udstiller Danmark skilling. Fået guld internationalt. Udstiller Dk Reklamemærker og fået stor vermeil på Verdensudstillingen, Hafnia 2002. Samler i dag kun reklamemærker i alle afskygninger. Har dog stadig mange forskellige samlinger, hvor der kun mangler de allerdyreste. Er kendt under navnet "stripperkongen" eller Preben Jørgensen. Sælger i øjeblikket Alt overskydende materiale, så jeg kan få råd til at fremstille en bog om reklamemærker. Skulle du/I ligge inde med noget specielt med reklamemærker, som måske kan bruges i bogen, send en mail om objektet. Se Facitkatalog 2007, som har medtaget de største varianter med reklamemærker. Under mine auktioner: postfrisk = mnh=**, ust. = mh=*, ug = uden gummi/lim(*), mix kvl.= blandet kvalitet med mangler. Fejlbeskrevet objekter kan returneres, og lotpris refunderes. Skulle du have en "klage" over et lot, ring el. send en mail, alle problemer kan løses. Bank indbetalingskonto: NORDEA. 2148-4383146513