QXL.dkSøg714 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (308)
Registreret som: Erhverv
flamingo danserinde udskaaret i 200 aar gammelt oliventrae Flamingo danserinde udskåret i 200 år. gammelt oliventræ 29/6/2018 09:36 0
450,- DKK
skibsklokke i messing ophaengt i et messing anker Skibsklokke i messing - ophængt i et messing anker < 47 min. 0
550,- DKK
smykkeskrin gammelt laeder haandvaerk rigt dekoreret Smykkeskrin, gammelt læder håndværk, rigt dekoreret < 49 min. 0
675,- DKK
smykkeskrin antikt haandlavet ovalt med sorte kanter og intar Smykkeskrin antikt håndlavet ovalt med sorte kanter og intar < 51 min. 0
650,- DKK
antikt engelsk noegleskab baerbart udfoert i mahogny Antikt engelsk nøgleskab - bærbart, udført i mahogny < 51 min. 0
3500,- DKK
gammelt fysik instrument jern kerne med 4 messing tilslut Gammelt fysik instrument - jern kerne med 4 messing tilslut. < 53 min. 0
350,- DKK
gammel peberkvaern i messing rigt secileret og fyldt med peb Gammel peberkværn i messing, rigt secileret og fyldt med peb < 57 min. 0
375,- DKK
antik bookcase antagelig engelsk Antik Bookcase – antagelig engelsk. 25/6/2018 11:28 0
2400,- DKK
apoteker vaegt receptur vaegt fabriksny ubrugt Apoteker vægt - receptur vægt - fabriksny ubrugt 25/6/2018 11:28 0
750,- DKK
opera kikkert i messing 3x25 Opera kikkert i messing - 3x25 25/6/2018 11:30 0
485,- DKK
vaerktoejssaet Værktøjssæt 25/6/2018 11:32 0
325,- DKK
frugtskaal fremstillet af sammen satte stave af aedeltrae Frugtskål fremstillet af sammen satte stave af ædeltræ - 25/6/2018 11:32 0
550,- DKK
lampeskjold udfoert som regulaert goertler arbejde i bronze Lampeskjold udført som regulært gørtler arbejde i bronze 25/6/2018 11:34 0
550,- DKK
gammel haandlavet mahogny skrin med zinkede hjoerner Gammel håndlavet mahogny skrin med zinkede hjørner - 25/6/2018 11:36 0
550,- DKK
beskrivelse kunst haandvaerk hammerslaaet messing plakette Beskrivelse: Kunst håndværk, hammerslået messing plakette 25/6/2018 11:38 0
750,- DKK
stort dekorativt frugtfad med blomster dekor ornamenteret Stort dekorativt frugtfad med blomster dekor ornamenteret 25/6/2018 11:42 0
275,- DKK
helt specielt gammelt smykkeskrin med aftageligt laag unikt Helt specielt gammelt smykkeskrin med aftageligt låg. Unikt 25/6/2018 11:44 0
675,- DKK
gammelt kirke inventar antik haandgraveret messing plade Gammelt kirke inventar - antik håndgraveret messing plade 25/6/2018 11:44 0
875,- DKK
unikt gammelt haandlavet smykkeskrin med hestehoved i laaget Unikt gammelt håndlavet smykkeskrin med hestehoved i låget 25/6/2018 11:46 0
385,- DKK
smykkeskrin med messingkanter paa fod format 13x11cm Smykkeskrin med messingkanter på fod Format : 13x11cm. 25/6/2018 11:48 0
450,- DKK
smykkeskrin med rigt dekoreret laag og messing piano haengsel Smykkeskrin med rigt dekoreret låg og messing piano hængsel 25/6/2018 11:48 0
375,- DKK
lygteur med halv timeslag 8 dages vaerk kabinet i mahogni Lygteur med halv timeslag - 8 dages værk kabinet i mahogni 25/6/2018 11:52 0
2200,- DKK
mocha for two stemplet mokka saet i g ral porcelaen Mocha for two ! Stemplet mokka sæt i Güral porcelæn 25/6/2018 11:54 0
285,- DKK
antik profil hoevl med 2 skaer Antik profil høvl med 2 skær 25/6/2018 15:16
475,- DKK
et sjaeldent stykke antikt 1800 tals haandvaerktoej i messing Et sjældent stykke antikt 1800 tals håndværktøj i messing, - 25/6/2018 15:48
950,- DKK
bord ur i messing lomme ur ophaengt i 2 messingsoejler Bord ur i messing "lomme ur" ophængt i 2 messingsøjler 25/6/2018 16:30
750,- DKK
gammelt bryggeri inventar i kobber indhold 4 liter Gammelt bryggeri inventar i kobber - indhold 4 liter 25/6/2018 17:12
1950,- DKK
stort norsk skibs kompas helt i messing diameter 25 cm 10 Stort norsk skibs kompas helt i messing - diameter 25 cm. 10 25/6/2018 17:26
2200,- DKK
teater spot lampe med 2 forskydelige fresnell linser Teater spot lampe med 2 forskydelige fresnell linser, - 25/6/2018 18:24
950,- DKK
beautyboks proffessional fra schwarzkopf Beautyboks Proffessional fra Schwarzkopf 25/6/2018 18:26

Viser: 1-30  af  714  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 25/6/2018 05:47.