QXL.dkSøg718 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (308)
Registreret som: Erhverv
oscilloscope typpe 422 fabrikat tektronix usa m maalekabler Oscilloscope typpe 422 fabrikat Tektronix USA m. målekabler 24/1/2018 20:58 0
950,- DKK
fotostativ prof linhof report 3 led paa hver 40 cm Fotostativ, prof. Linhof report - 3 led på hver 40 cm. < 16 min. 0
375,- DKK
beskrivelse laagkrukke i massiv messing fra apotek Beskrivelse: Lågkrukke i massiv messing fra apotek - < 18 min. 0
650,- DKK
mahogni skrin med haengsler og lukketoej i messing Mahogni skrin med hængsler og lukketøj i messing - < 19 min. 0
550,- DKK
haandlavet gammelt smykkeskrin med udskaeringer og relief deko Håndlavet gammelt smykkeskrin med udskæringer og relief deko < 39 min.
350,- DKK
maerkevare skilt bisonbee q massiv messing vejer ca 1 kg Mærkevare skilt : BisonBee.Q massiv messing, vejer ca. 1 kg 23/1/2018 00:28
350,- DKK
laegeboeger 4 bind skind indbundne Lægebøger 4 bind skind indbundne 23/1/2018 00:28
950,- DKK
antikt messing optik til storformat kamera Antikt messing optik til storformat kamera 23/1/2018 00:32
3800,- DKK
portraet miniature Portræt miniature 23/1/2018 00:34
3500,- DKK
erindring fra besaettelses tiden i glas og ramme 40x50 cm Erindring fra besættelses tiden i glas og ramme 40x50 cm 23/1/2018 00:34
750,- DKK
gammelt prof trylle rekvisit sort traeskrin Gammelt prof. trylle rekvisit. Sort træskrin, 23/1/2018 00:36
375,- DKK
antik 1800 tals kobberkande med hank slagloddet Antik 1800 tals kobberkande med hank - slagloddet 23/1/2018 00:36
350,- DKK
antik massiv messing watterpas intakt og i orden Antik massiv messing watterpas - intakt og i orden 23/1/2018 00:38
650,- DKK
4 stk prof belysnings stativer 4 stk. prof. belysnings stativer 23/1/2018 00:38
1500,- DKK
gl tysk urtepotte skjuler stemplet tysk heinrich porcelaen Gl. tysk urtepotte skjuler, stemplet tysk Heinrich porcelæn 23/1/2018 00:40
550,- DKK
her en af de smaa gamle standflasker med emalje etiket Her en af de små gamle standflasker med emalje etiket 23/1/2018 00:42
350,- DKK
antik tysk kornvaegt til bestemmelse af vandindhold Antik tysk kornvægt til bestemmelse af vandindhold 23/1/2018 00:46
2650,- DKK
lille smykkeskrin af 11 mm tykt palisander rodtrae intarsia Lille smykkeskrin af 11 mm tykt palisander rodtræ - intarsia 23/1/2018 01:16
500,- DKK
antikt maale instrument til fundament afproevning Antikt måle instrument til fundament afprøvning 23/1/2018 01:16
5500,- DKK
nikon udstyr model fe analog med radio fjern betjening Nikon udstyr model FE - analog med radio fjern betjening 23/1/2018 01:18
2000,- DKK
16 tube toolbox vaerktoejskasse med haard bund mange lommer 16 Tube Toolbox Værktøjskasse med hård bund, mange lommer 23/1/2018 01:44
300,- DKK
helt speciel gammel apoteker morter i messing med pistil Helt speciel gammel apoteker morter i messing med pistil 23/1/2018 03:40
700,- DKK
skibs relief i tin monteret paa plade betrukket med sort skin Skibs relief i tin monteret på plade betrukket med sort skin 23/1/2018 03:42
saks i kobber haandlavet bestillings arb 40 cm lang Saks i kobber, håndlavet bestillings arb. 40 cm lang 23/1/2018 03:44
1200,- DKK
gadespejl i kobber Gadespejl i kobber 23/1/2018 07:30 0
1200,- DKK
fajance skaal fra royal copenhagen format 26x26x5 cm Fajance skål fra Royal Copenhagen Format : 26x26x5 cm 23/1/2018 08:34
500,- DKK
antik haandlavet miniature vaeg vitrine med skuffe Antik håndlavet miniature væg vitrine med skuffe 23/1/2018 08:48 0
350,- DKK
beskrivelse skibs tantalus med 3 karafler i slebet krystal Beskrivelse: Skibs Tantalus med 3 karafler i slebet krystal 23/1/2018 08:48 0
2500,- DKK
lakse braet med metal hoved og hale fabriksnyt og ubrugt Lakse bræt med metal hoved og hale - fabriksnyt og ubrugt - 23/1/2018 08:50 0
bonbonniere haandmalet med guld dekor og signeret i bunden Bonbonniere - håndmalet med guld dekor og signeret i bunden 23/1/2018 08:52 0
350,- DKK

Viser: 1-30  af  718  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 22/1/2018 23:11.