QXL.dkSøg687 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (311)
Registreret som: Erhverv
forsoelvet engelsk sovseskaal med aftagelig under skaal Forsølvet engelsk sovseskål med aftagelig under skål - 18/10/2019 16:34
650,- DKK
elegant helt komplet skakspil udfoert i glas Elegant helt komplet skakspil udført i glas 18/10/2019 16:42
275,- DKK
overskyet stemning ved strandkanten h p engman 1934 Overskyet stemning ved strandkanten, H.P.Engman 1934 18/10/2019 16:44
1200,- DKK
prof kamera taske til apr m paasat lang optik velpolstret Prof. kamera taske til apr. m. påsat lang optik. Velpolstret 18/10/2019 16:46
275,- DKK
antik kinesisk armstol rigt ud skaaret drage loeve motiver Antik kinesisk armstol, rigt ud skåret, drage & løve motiver 18/10/2019 16:50
4500,- DKK
gammel tysk kobber relief af tyske preetz stadtkirche 1878 Gammel tysk kobber relief af tyske Preetz stadtkirche 1878 - 18/10/2019 16:50
750,- DKK
foto stativ med svingbart panoramahoved Foto stativ med svingbart panoramahoved 18/10/2019 16:52
450,- DKK
varmeplade et godt blikfang til en spise restaurant Varmeplade - et godt blikfang til en spise restaurant 18/10/2019 16:54
3000,- DKK
gammelt haandlavet traeskrin Gammelt håndlavet træskrin 18/10/2019 16:58
lille eksklusivt smykkeskrin design margit brandt Lille eksklusivt smykkeskrin - Design Margit Brandt 18/10/2019 17:00
350,- DKK
wedgwood porcelaen lille smykkeskrin til ringe m v Wedgwood porcelæn - lille smykkeskrin til ringe m. v. 18/10/2019 17:02
350,- DKK
antikt elfenben rigt udskaaret ske og gaffel Antikt elfenben, rigt udskåret ske og gaffel 18/10/2019 17:22
1250,- DKK
gammel bronze plaqette hest med diende foel 19 cm Gammel bronze plaqette : Hest med diende føl - 19 cm 19/10/2019 02:38
550,- DKK
forskaerer saet i rustfrit staal fabrikat georg jensen Forskærer sæt i rustfrit stål - fabrikat Georg Jensen - 19/10/2019 11:39 0
550,- DKK
semi prof fotostativ med panoramahoved profilben snaplaas Semi prof. fotostativ med panoramahoved, profilben snaplås 19/10/2019 11:40 0
550,- DKK
par engelske bordlamper med hestemotiver Par engelske bordlamper med hestemotiver 19/10/2019 14:42
2100,- DKK
kunst broderi i guld ramme med blaendfrit glas Kunst broderi i guld ramme med blændfrit glas - 19/10/2019 15:06
950,- DKK
tysk musik krus haandbygget spillevaerk fra switzerland Tysk musik krus, håndbygget spilleværk fra Switzerland 19/10/2019 15:06
775,- DKK
kraftig antik haandbygget alarm klokke elektro magnetisk Kraftig antik håndbygget alarm klokke, elektro magnetisk 19/10/2019 15:08
750,- DKK
den sidste nadver udfoert i forsoelvet relief Den sidste nadver - udført i forsølvet relief 19/10/2019 15:10
750,- DKK
facet slebet blaekhus med soelv montering laag med pianohaengse Facet slebet blækhus med sølv montering, låg med pianohængse 19/10/2019 15:10
750,- DKK
forskaerer saet i stemplet sterling soelv Forskærer sæt i stemplet sterling sølv 19/10/2019 15:14
2200,- DKK
24x36 dia projektor transportabel sammenklappelig skaerm 24x36 dia projektor, transportabel, sammenklappelig skærm 19/10/2019 21:46 0
750,- DKK
sandvik 500 spaendings m instr til udmaaling af savklinger Sandvik 500 spændings m. instr. til udmåling af savklinger 19/10/2019 21:48 0
950,- DKK
gammel haandlavet 47 cm hoej glas dekoration Gammel håndlavet 47 cm. høj glas dekoration 19/10/2019 21:49 0
285,- DKK
svensk smykkeskrin design philipp med svensk kongekrone Svensk smykkeskrin Design Philipp - med svensk kongekrone 19/10/2019 21:53 0
350,- DKK
serverings plade med 2 springende laks som haandgreb Serverings plade med 2 springende laks som håndgreb 19/10/2019 21:55 0
485,- DKK
aske urne fra kgl hof bronzestoeber rasmussen kbh 40 cm Aske Urne fra Kgl. Hof Bronzestøber Rasmussen, Kbh. 40 cm. 19/10/2019 22:02
4500,- DKK
1800 tals vand forstoever i messing blomster sproejte 1800 tals vand forstøver i messing - blomster sprøjte 19/10/2019 22:02
650,- DKK
gammel dansk bronze figur anno 1944 45 vinder med laurbaerkr Gammel dansk bronze figur, anno 1944-45 vinder med laurbærkr 19/10/2019 22:10
750,- DKK

Viser: 1-30  af  687  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 17/10/2019 23:15.