QXL.dkSøg675 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (310)
Registreret som: Erhverv
antik dansk kornvaegt fabrikat thiele kbh Antik dansk kornvægt - fabrikat Thiele, Kbh. < 47 min.
1950,- DKK
haandlavet skriveskrin i egetrae fornemt moebelhaandvaerk Håndlavet skriveskrin i egetræ - fornemt møbelhåndværk < 47 min.
750,- DKK
smart rummelig handy rejsetaske m 2 udvendige lynlaaslommer Smart rummelig handy rejsetaske m. 2 udvendige lynlåslommer 21/4/2019 10:50
175,- DKK
antik apoteker autoklave i kobber og messing Antik apoteker autoklave i kobber og messing 21/4/2019 10:52
6500,- DKK
forsoelvet hjerteformet smykkeskrin med messing dekor paa laag Forsølvet hjerteformet smykkeskrin med messing dekor på låg 21/4/2019 10:54
385,- DKK
stort vesttysk aneroid barometer i messing med buet glas Stort vesttysk aneroid barometer i messing med buet glas - 21/4/2019 10:56
750,- DKK
international designvare unique boef skaere braedt med staal International designvare UNIQUE - bøf skære brædt med stål 21/4/2019 10:56
850,- DKK
katolsk kirkesoelv cebarium stemplet Katolsk kirkesølv - Cebarium - stemplet 21/4/2019 11:00
4500,- DKK
jagtens gudinde fransk bronce 85 cm hoej Jagtens gudinde - fransk bronce 85 cm. høj 21/4/2019 11:02
10500,- DKK
gammel lagkageske i soelv med guldbelagt laf Gammel lagkageske i sølv med guldbelagt laf 21/4/2019 11:04
1750,- DKK
42 cm hoejt glas med luftspiral 42 cm. højt glas med luftspiral 21/4/2019 11:04
350,- DKK
baeger formet smykkeskrin uhrstand udfoert i massiv messing Bæger formet smykkeskrin/uhrstand udført i massiv messing. 21/4/2019 11:06
850,- DKK
professionelt vesttysk kvalitet kviksoelv soejle barometer Professionelt vesttysk kvalitet - kviksølv søjle barometer, 21/4/2019 11:10
7500,- DKK
kamera taske med skillerum og aftageligt lynlaas etui Kamera taske, med skillerum og aftageligt lynlås etui 21/4/2019 11:14
design lysestage 2 finger greb alessi forsoelvet messing Design lysestage 2 finger greb Alessi – forsølvet messing 21/4/2019 12:00 0
650,- DKK
spiritus karaffel sekskantet facetslebet krystal kuglesle Spiritus karaffel, sekskantet, facetslebet krystal, kuglesle 21/4/2019 12:02 0
750,- DKK
flyvende oern med fuldt udslaaede vinger paa udskaaret podie Flyvende ørn med fuldt udslåede vinger på udskåret podie - 21/4/2019 12:04 0
750,- DKK
simens prof 8 mm fremviser intakt og koereklar Simens prof. 8 mm fremviser intakt og køreklar 21/4/2019 12:06
850,- DKK
cloisonne vase paa udskaaret fod af trae Cloisonne' vase på udskåret fod af træ 21/4/2019 12:08 0
750,- DKK
heste figur liggende Heste figur liggende 21/4/2019 12:08 0
750,- DKK
haand broderi stoer 32x25 cm professionel indrammet Hånd broderi stør. : 32x25 cm. professionel indrammet 21/4/2019 12:08
haand broderi stoer 32x25 cm professionel indrammet Hånd broderi stør. : 32x25 cm. professionel indrammet 21/4/2019 12:10
antik 1800 tals smykkeskrin rigt dekoreret med dybe karvsnit Antik 1800 tals smykkeskrin rigt dekoreret med dybe karvsnit 21/4/2019 12:10 0
1150,- DKK
due kontrol ur pigeon timer clock junior t3 Due kontrol ur - Pigeon Timer clock Junior T3 21/4/2019 12:12
850,- DKK
6 smaa skeer forgyldte rigt ornamenterede paa begge sidder 6 små skeer. forgyldte, rigt ornamenterede på begge sidder 21/4/2019 12:12 0
450,- DKK
antikt ovalt 1800 tals smykkeskrin i mahogni oktogonalt Antikt ovalt 1800 tals smykkeskrin i mahogni, oktogonalt - 21/4/2019 12:12
850,- DKK
antik engelsk opsats i trae udfoert som gammelt boedker arbejde Antik engelsk opsats i træ udført som gammelt bødker arbejde 21/4/2019 12:14
750,- DKK
bjoern wiinblad platte i org aeske motiv sladrekompas Bjørn Wiinblad platte i org. æske - motiv: sladrekompas 21/4/2019 12:18
350,- DKK
antikt roegdykker udstyr Antikt røgdykker udstyr 21/4/2019 12:22
2500,- DKK
high frekvens el massage apr traekker en lang lysbue og k High frekvens el. massage apr. - trækker en lang lysbue og k 21/4/2019 12:24
750,- DKK

Viser: 1-30  af  675  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 21/4/2019 08:51.