QXL.dkSøg714 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (308)
Registreret som: Erhverv
kaffe service til 2 porcelaens krus med laeder besaetning Kaffe service til 2 - porcelæns krus med læder besætning < 56 min. 0
175,- DKK
stor prof kamera samle kuffert Stor prof. kamera samle kuffert < 58 min. 0
650,- DKK
lille antik engelsk stjertkande Lille antik engelsk stjertkande - 20/4/2018 19:46 0
550,- DKK
apotekerflaske pulverglas med emalje etiket lycopodium Apotekerflaske - pulverglas med emalje etiket Lycopodium 20/4/2018 19:48 0
275,- DKK
gammelt tysk tin baeger rigt dekoreret hele vejen rundt Gammelt tysk tin bæger - rigt dekoreret hele vejen rundt 20/4/2018 19:48 0
lille smykkeskrin i messing med perlemor indlagt i laaget Lille smykkeskrin i messing med perlemor indlagt i låget 20/4/2018 19:50 0
lille smykkeskrin i mahogni med intarsia i laaget Lille smykkeskrin i mahogni med intarsia i låget 20/4/2018 19:52 0
gammelt skibs apotek med aflaast skuffe Gammelt skibs apotek med aflåst skuffe - 20/4/2018 20:42 0
1500,- DKK
glas karaffel boehmisk overfangs glas fuldslebet Glas karaffel, bøhmisk overfangs glas, fuldslebet 20/4/2018 20:48 0
1200,- DKK
maritim holder til fyrfadlys vaegt 1 2 kg massiv messing Maritim holder til fyrfadlys, vægt 1.2 kg. massiv messing 20/4/2018 20:52 0
550,- DKK
gammel engelsk blomstervase 31 cm hoej rigt dekoreret Gammel engelsk blomstervase 31 cm. høj, rigt dekoreret 20/4/2018 20:54 0
750,- DKK
alter stager i massiv messing par samlet vaegt 3 kg Alter stager i massiv messing, par samlet vægt 3 kg. - 20/4/2018 20:58 0
985,- DKK
vase kgl porcelaen krakele 25 cm Vase Kgl. porcelæn krakele 25 cm 20/4/2018 21:02 0
550,- DKK
gammelt former vaerktoej antagelig beregnet for stukatoer arbej Gammelt former værktøj antagelig beregnet for stukatør arbej 20/4/2018 21:04 0
750,- DKK
antik urmager drejebaenk Antik urmager drejebænk 20/4/2018 21:06 0
8500,- DKK
apoteker receptur vaegt i messing Apoteker receptur vægt i messing 20/4/2018 21:10 0
1800,- DKK
haand ud skaaret fedtsten figur Hånd ud skåret fedtsten figur 20/4/2018 22:14 0
antik cigar gas taender Antik cigar gas tænder 20/4/2018 22:42 0
850,- DKK
haandsmedet antik kobber kaffekedel et super blikfang Håndsmedet antik kobber kaffekedel - et super blikfang 20/4/2018 22:44 0
2850,- DKK
lille smykkeskrin i ornamenteret messing med slebet sten Lille smykkeskrin i ornamenteret messing med slebet sten 20/4/2018 22:46 0
bordlampe med skaerm af blaat glas advokat eller banklampen Bordlampe med skærm af blåt glas - advokat eller banklampen 20/4/2018 22:50 0
750,- DKK
tidlig 1800 tals dansk skibslod i messing Tidlig 1800 tals dansk skibslod i messing 20/4/2018 22:52 0
750,- DKK
gammelt frimaerkeskrin fra dansk postvaesen Gammelt frimærkeskrin fra dansk postvæsen 20/4/2018 22:54 0
400,- DKK
kirkeskab med intarsia i messing udfoert i massiv mahogni Kirkeskab med intarsia i messing udført i massiv mahogni 21/4/2018 11:58 0
2400,- DKK
kirkeboesse udfoert i 8 kantet hoej poleret staal moent udtag Kirkebøsse udført i 8 kantet høj poleret stål - mønt udtag 21/4/2018 11:58 0
950,- DKK
tidlig 1800 tals svingbor helt i trae saerdeles velbevaret Tidlig 1800 tals svingbor helt i træ, særdeles velbevaret 21/4/2018 12:00 0
750,- DKK
cloisonne laag krukke Cloisonne' låg krukke 21/4/2018 13:08 0
750,- DKK
arkitekt lampe fra aar 1950 med 3 forskellige lystyrker Arkitekt lampe fra år 1950 med 3 forskellige lystyrker 21/4/2018 13:10 0
750,- DKK
smykkeskrin udfoert i 10 mm massiv palisander zinkede hjoer Smykkeskrin udført i 10 mm massiv palisander, - zinkede hjør 21/4/2018 13:12 0
750,- DKK
miniature porcelaen suppe terrin format 14x9x8 cm Miniature porcelæn - suppe terrin, format : 14x9x8 cm. - 21/4/2018 13:12 0
275,- DKK

Viser: 1-30  af  714  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 20/4/2018 18:46.