QXL.dkSøg694 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (310)
Registreret som: Erhverv
skibs relief i tin monteret paa plade betrukket med sort skin Skibs relief i tin monteret på plade betrukket med sort skin < 38 min.
helt speciel gammel apoteker morter i messing med pistil Helt speciel gammel apoteker morter i messing med pistil < 38 min.
700,- DKK
saks i kobber haandlavet bestillings arb 40 cm lang Saks i kobber, håndlavet bestillings arb. 40 cm lang < 48 min.
1200,- DKK
stor brun flaske med patent lukke og metal haandgreb Stor brun flaske med patent lukke og metal håndgreb 18/6/2019 10:40
175,- DKK
spinderok tidlig 1800 tals i mahogny med messingsvinghjul spinderok tidlig 1800 tals i mahogny med messingsvinghjul 18/6/2019 11:30
3500,- DKK
leitz overflade mikroskop binoculaert med 2 okularer x 25 Leitz overflade mikroskop, binoculært med 2 okularer x 25 18/6/2019 12:00
2400,- DKK
kobber relief i rund mahogni ramme 14 cm i diameter Kobber relief i rund mahogni ramme - 14 cm. i diameter 18/6/2019 12:00
375,- DKK
1800 tals tin oeser punch ske stemplet 1800 tals Tin øser (punch ske) - stemplet 18/6/2019 12:02
750,- DKK
b g skaal nr 1684 5454 med hundemotiv i bunden B&G skål nr. 1684/5454 med hundemotiv i bunden 18/6/2019 12:04
350,- DKK
antik apotekervaegt receptur vaegt i messing Antik apotekervægt, receptur vægt) i messing 18/6/2019 15:44 0
2250,- DKK
smykkeskrin udfoert som model arbejde og udformet som en kist Smykkeskrin udført som model arbejde og udformet som en kist 18/6/2019 15:46 0
450,- DKK
apoteker krukke hvid b g Apoteker krukke hvid B&G 18/6/2019 15:48 0
750,- DKK
stor flot urtepotte skjuler med guld ornamentering 30 oe Stor flot urtepotte skjuler med guld ornamentering - 30 ø 18/6/2019 15:52 0
750,- DKK
antik rosentahl bordlampe produceret i 1916 ejermaerket 1928 Antik Rosentahl bordlampe produceret i 1916 ejermærket 1928 18/6/2019 15:56 0
950,- DKK
antik tobaksdaase i messing Antik tobaksdåse i messing 18/6/2019 16:24 0
1600,- DKK
stue barometer messingskive med kraftig facet slebet glas Stue barometer, messingskive, med kraftig facet slebet glas 18/6/2019 16:24 0
350,- DKK
gammel haandsmedet fejeblad i kobber anno 1920 som muslinges Gammel håndsmedet fejeblad i kobber anno 1920 som muslinges. 18/6/2019 16:28 0
550,- DKK
halvskib i mahogny antagelig vaerft model udfoert mahogny Halvskib i mahogny - antagelig værft model udført mahogny 18/6/2019 16:30 0
650,- DKK
baerbar holder i forkromet messing holder til 3 fyrfadlys Bærbar holder i forkromet messing, holder til 3 fyrfadlys 18/6/2019 16:34 0
298,- DKK
pigehoved formentlig beregnet til dekoration format 28x Pigehoved - formentlig beregnet til dekoration Format : 28x 18/6/2019 18:20
750,- DKK
stor frugtskaal paa fod af messing Stor frugtskål på fod af messing. 18/6/2019 18:56
1400,- DKK
stor 40 cm hoej vase tysk heinrich porcelaen Stor 40 cm høj vase, tysk Heinrich porcelæn . 18/6/2019 19:54
950,- DKK
gammel haand slebet sy redskab i ben 9 cm lang 1 3 cm Gammel hånd slebet sy redskab i ben - 9 cm. lang - 1.3 cm. 18/6/2019 20:20
350,- DKK
haandbygget ur kabinet i massiv messing kan adskilles Håndbygget ur kabinet i massiv messing - kan adskilles 18/6/2019 20:22
650,- DKK
kraftig stativ til belysnings formaal Kraftig stativ til belysnings formål 18/6/2019 21:44 0
750,- DKK
industriel design taburet med 4 ben og underkarm i staal Industriel design.Taburet med 4 ben og underkarm i stål 18/6/2019 21:46 0
550,- DKK
skaal orientalsk kunst haandvaerk Skål - orientalsk kunst håndværk. 18/6/2019 22:22 0
par sneglehuse konkylier ca 14 cm fejlfrie Par sneglehuse - konkylier .- ca. 14 cm. - fejlfrie 18/6/2019 22:26 0
500,- DKK
3 m over head projektor model 9050 velholdt 3 M Over head projektor - model 9050 velholdt 18/6/2019 22:28 0
850,- DKK
antikt skibsrat haandlavet og udfoert i messing Antikt skibsrat håndlavet og udført i messing 18/6/2019 22:28
9500,- DKK

Viser: 1-30  af  694  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 18/6/2019 05:30.