QXL.dkSøg708 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (309)
Registreret som: Erhverv
smart rummelig handy rejsetaske m 2 udvendige lynlaaslommer Smart rummelig handy rejsetaske m. 2 udvendige lynlåslommer < 22 min.
175,- DKK
antik apoteker autoklave i kobber og messing Antik apoteker autoklave i kobber og messing < 24 min.
6500,- DKK
forsoelvet hjerteformet smykkeskrin med messing dekor paa laag Forsølvet hjerteformet smykkeskrin med messing dekor på låg < 26 min.
385,- DKK
international designvare unique boef skaere braedt med staal International designvare UNIQUE - bøf skære brædt med stål < 28 min.
850,- DKK
stort vesttysk aneroid barometer i messing med buet glas Stort vesttysk aneroid barometer i messing med buet glas - < 28 min.
750,- DKK
katolsk kirkesoelv cebarium stemplet Katolsk kirkesølv - Cebarium - stemplet < 32 min.
4500,- DKK
jagtens gudinde fransk bronce 85 cm hoej Jagtens gudinde - fransk bronce 85 cm. høj < 34 min.
10500,- DKK
gammel lagkageske i soelv med guldbelagt laf Gammel lagkageske i sølv med guldbelagt laf < 36 min.
1750,- DKK
42 cm hoejt glas med luftspiral 42 cm. højt glas med luftspiral < 36 min.
350,- DKK
baeger formet smykkeskrin uhrstand udfoert i massiv messing Bæger formet smykkeskrin/uhrstand udført i massiv messing. < 38 min.
850,- DKK
professionelt vesttysk kvalitet kviksoelv soejle barometer Professionelt vesttysk kvalitet - kviksølv søjle barometer, < 42 min.
7500,- DKK
kamera taske med skillerum og aftageligt lynlaas etui Kamera taske, med skillerum og aftageligt lynlås etui < 46 min.
simens prof 8 mm fremviser intakt og koereklar Simens prof. 8 mm fremviser intakt og køreklar 16/12/2018 11:48
850,- DKK
haand broderi stoer 32x25 cm professionel indrammet Hånd broderi stør. : 32x25 cm. professionel indrammet 16/12/2018 11:50
haand broderi stoer 32x25 cm professionel indrammet Hånd broderi stør. : 32x25 cm. professionel indrammet 16/12/2018 11:52
due kontrol ur pigeon timer clock junior t3 Due kontrol ur - Pigeon Timer clock Junior T3 16/12/2018 11:54
850,- DKK
antikt ovalt 1800 tals smykkeskrin i mahogni oktogonalt Antikt ovalt 1800 tals smykkeskrin i mahogni, oktogonalt - 16/12/2018 11:54
850,- DKK
antik engelsk opsats i trae udfoert som gammelt boedker arbejde Antik engelsk opsats i træ udført som gammelt bødker arbejde 16/12/2018 11:56
750,- DKK
bjoern wiinblad platte i org aeske motiv sladrekompas Bjørn Wiinblad platte i org. æske - motiv: sladrekompas 16/12/2018 12:00
350,- DKK
antikt roegdykker udstyr Antikt røgdykker udstyr 16/12/2018 12:04
2500,- DKK
high frekvens el massage apr traekker en lang lysbue og k High frekvens el. massage apr. - trækker en lang lysbue og k 16/12/2018 12:06
750,- DKK
antik urmager drejebaenk i meget fin stand Antik urmager drejebænk i meget fin stand 16/12/2018 12:08
12500,- DKK
gammel kinesisk signet med dyrehoved i mahogni skrin Gammel kinesisk signet med dyrehoved i mahogni skrin 16/12/2018 12:10
750,- DKK
skibs maale udstyr inst til maaling af indhold i skibstanke Skibs måle udstyr inst til måling af indhold i skibstanke 16/12/2018 12:12
7500,- DKK
haand broderi stoer 32x25 cm professionel indrammet Hånd broderi stør. : 32x25 cm. professionel indrammet 16/12/2018 12:14
gammel haandlavet bronze lysestage med kvindehoved Gammel håndlavet bronze lysestage med kvindehoved - 16/12/2018 12:20
750,- DKK
papagoeje haand udskaaret i massiv rodtrae Papagøje - hånd udskåret i massiv rodtræ 16/12/2018 12:58
650,- DKK
dahl jensen krakkele fad royal copenhagen dek nr 192 623 Dahl Jensen Krakkele fad, Royal Copenhagen, dek. nr. 192-623 16/12/2018 13:00
550,- DKK
2 helt specielle unikke lysestager i massiv messing 2 helt specielle unikke lysestager i massiv messing 16/12/2018 13:02
850,- DKK
militaer erindring vaabenskjold betrukket med sort velour Militær erindring - våbenskjold betrukket med sort velour 16/12/2018 13:04
650,- DKK

Viser: 1-30  af  708  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 16/12/2018 10:10.