QXL.dkSøg710 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (308)
Registreret som: Erhverv
japansk 6 kantet tedaase i procelaen 21 cm hoej Japansk 6 kantet tedåse i procelæn - 21 cm. høj 17/8/2018 13:52
350,- DKK
glasmaleri landskabs motiv olie paa glas anno 1911 Glasmaleri – landskabs motiv, olie på glas, anno 1911 17/8/2018 16:44
450,- DKK
professionelt tysk reinhert binokulaert laboratorie mikroskop Professionelt tysk Reinhert binokulært laboratorie mikroskop 17/8/2018 17:04
2800,- DKK
antikt cigaret og cigar etui indv forgyldt filigran arbj Antikt cigaret og cigar etui, indv. forgyldt, filigran arbj. 17/8/2018 21:36
550,- DKK
spisepinde og etui i palisander med intarsia ornamentik Spisepinde og etui i palisander med intarsia ornamentik 17/8/2018 22:06
blomster soejle piedestal med hvide slebne marmorplader Blomster søjle (Piedestal) med hvide slebne marmorplader 17/8/2018 22:14
750,- DKK
smykke opbevaring spejlkabinet rustfrit staal smykke opbevaring/spejlkabinet - rustfrit stål, 18/8/2018 00:50
450,- DKK
sdr jydsk 1800 tals tinkande med traehaandtag Sdr. jydsk 1800 tals tinkande med træhåndtag 18/8/2018 00:52
4500,- DKK
diskotek belysning med roterende farve effekter Diskotek belysning - med roterende farve effekter 18/8/2018 12:14
450,- DKK
antik klaverlampe anno 1920 i messing med 2 indstillinger Antik klaverlampe anno 1920 i messing med 2 indstillinger 18/8/2018 12:18
1250,- DKK
par oksehorn rigt udskaaret format 1 30x19 cm 2 32x15 Par oksehorn - rigt udskåret format : 1. 30x19 cm 2. 32x15 18/8/2018 19:30
275,- DKK
lytte udstyr robust og professionelt eftersoegnings grej Lytte udstyr. Robust og professionelt eftersøgnings grej. 19/8/2018 00:38
950,- DKK
bordskaal med gennembrudt kant forsoelvet ikke afpudset Bordskål med gennembrudt kant - forsølvet, ikke afpudset 19/8/2018 22:46
375,- DKK
militaer boks i armeret glasfiber Militær boks i armeret glasfiber 19/8/2018 23:06 0
500,- DKK
beskrivelse par krymmel hunde 26 cm hoeje Beskrivelse: Par krymmel hunde 26 cm. høje 19/8/2018 23:08 0
3000,- DKK
tedolit med org tilh stativ type rs bc 8 brugt men velh Tedolit med org. tilh. stativ. Type RS bc-8 - brugt men velh 19/8/2018 23:08
1400,- DKK
prof urmager vaerktoej nittebaenk Prof. urmager værktøj - Nittebænk 19/8/2018 23:16 0
1450,- DKK
sauterpande kobber indvendig forsoelvet georg jensen Sauterpande kobber, indvendig forsølvet. - Georg jensen 19/8/2018 23:16 0
850,- DKK
snabel a i metal som vaeg dekoration Snabel A i metal som væg dekoration 19/8/2018 23:18 0
550,- DKK
smykkeskrin udfoert som haandvaerk og rigt dekoreret og praeget Smykkeskrin udført som håndværk og rigt dekoreret og præget 19/8/2018 23:20 0
285,- DKK
tegneplade til pc bruger haandbog paa dansk med illustration Tegneplade til PC - bruger håndbog på dansk med illustration 19/8/2018 23:22 0
500,- DKK
2 stk porterglas bogen dansk glas side 136 fig 125 2 stk porterglas. Bogen : Dansk Glas side 136 – Fig. 125 19/8/2018 23:24 0
900,- DKK
alladin lampe i bronze format 30x10x18 cm vaegt ca 1200 g Alladin lampe i bronze Format : 30x10x18 cm. vægt: ca.1200 g 19/8/2018 23:26 0
650,- DKK
kunst drejeri bordskaal svejfede sider i palisander Kunst drejeri - bordskål svejfede sider i palisander 19/8/2018 23:26 0
350,- DKK
mocha for two stemplet mokka saet i g ral porcelaen Mocha for two ! Stemplet mokka sæt i Güral porcelæn 20/8/2018 12:18 0
285,- DKK
smykkeskrin med rigt dekoreret laag og messing piano haengsel Smykkeskrin med rigt dekoreret låg og messing piano hængsel 20/8/2018 12:19 0
375,- DKK
lygteur med halv timeslag 8 dages vaerk kabinet i mahogni Lygteur med halv timeslag - 8 dages værk kabinet i mahogni 20/8/2018 12:19 0
2200,- DKK
smykkeskrin med messingkanter paa fod format 13x11cm Smykkeskrin med messingkanter på fod Format : 13x11cm. 20/8/2018 12:20 0
450,- DKK
unikt gammelt haandlavet smykkeskrin med hestehoved i laaget Unikt gammelt håndlavet smykkeskrin med hestehoved i låget 20/8/2018 12:22 0
385,- DKK
helt specielt gammelt smykkeskrin med aftageligt laag unikt Helt specielt gammelt smykkeskrin med aftageligt låg. Unikt 20/8/2018 12:23 0
675,- DKK

Viser: 1-30  af  710  linjer

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 17/8/2018 11:56.