QXL.dkSøg126 søgeresultater
Varer til salg af antik-kunst (311)
Registreret som: Erhverv
1 2 3 4 5
antik haandlavet smedetang 56 cm lang Antik håndlavet smedetang 56 cm lang < 24 min.
550,- DKK
tiffany skrivebords lampe med drejelig unik haandlavet skaerm Tiffany skrivebords lampe med drejelig unik håndlavet skærm < 36 min.
860,- DKK
antik massiv messing watterpas intakt og i orden Antik massiv messing watterpas - intakt og i orden < 50 min.
650,- DKK
portraet miniature Portræt miniature < 54 min.
3500,- DKK
gl tysk urtepotte skjuler stemplet tysk heinrich porcelaen Gl. tysk urtepotte skjuler, stemplet tysk Heinrich porcelæn 3/12/2020 17:42
550,- DKK
antikt messing optik til storformat kamera Antikt messing optik til storformat kamera 3/12/2020 18:04
3800,- DKK
haandlavet gammelt smykkeskrin med udskaeringer og relief deko Håndlavet gammelt smykkeskrin med udskæringer og relief deko 3/12/2020 18:06
350,- DKK
weilbachs kunstner leksikon i 3 bind 3 udgave haandindbund Weilbachs Kunstner Leksikon i 3 bind, 3 udgave, håndindbund 3/12/2020 18:10
1400,- DKK
miniature haandlavet unik model af et stort svinghjul Miniature håndlavet unik model af et stort svinghjul. 3/12/2020 18:14
850,- DKK
skrin i mahogni med intarsia af citrontrae i laaget Skrin i mahogni med intarsia af citrontræ i låget - 3/12/2020 18:26
650,- DKK
gammel bronze plaqette hest med diende foel 19 cm Gammel bronze plaqette : Hest med diende føl - 19 cm 3/12/2020 18:34
550,- DKK
laagkrukke tysk haandmalet signeret motiv ung japansk kvinde Lågkrukke tysk håndmalet signeret motiv ung japansk kvinde 3/12/2020 18:38
350,- DKK
smykkeskrin haandlavet ovalt invendig foret med roedt satiin Smykkeskrin håndlavet ovalt invendig foret med rødt satiin. 3/12/2020 20:46
tweezerman barrel spring toenail nipper negleklipper besk Tweezerman Barrel Spring Toenail Nipper (Negleklipper) Besk 3/12/2020 21:02
antik blomster skaal udfoert i opaline glas med messinggitter Antik blomster skål udført i opaline glas med messinggitter 3/12/2020 21:14
650,- DKK
maritim lysestage i massiv messing udformet som et skibsrat Maritim lysestage i massiv messing udformet som et skibsrat 4/12/2020 22:54
425,- DKK
2 stk porterglas bogen dansk glas side 136 fig 125 2 stk porterglas. Bogen : Dansk Glas side 136 – Fig. 125 4/12/2020 22:58
900,- DKK
kinesisk terrin med floral relief dekor i guld Kinesisk terrin med floral relief dekor i guld. 4/12/2020 23:30
750,- DKK
paul schark et af verdens dyreste mest eksklusive brand Paul & Schark - et af verdens dyreste mest eksklusive brand 5/12/2020 18:48
850,- DKK
semi prof fotostativ med panoramahoved profilben snaplaas Semi prof. fotostativ med panoramahoved, profilben snaplås 5/12/2020 20:46
550,- DKK
beskrivelse toiletgarnityre forsoelvet ikke afpudset Beskrivelse: Toiletgarnityre - forsølvet, ikke afpudset 5/12/2020 20:48
650,- DKK
helt speciel keramisk potte skjuler eller blomster krukke Helt speciel keramisk potte skjuler eller blomster krukke 5/12/2020 20:54
395,- DKK
stor petroleoms bord lampe koeb selv den tulipan glas skaerm Stor petroleoms bord lampe - køb selv den tulipan glas skærm 5/12/2020 20:58
1250,- DKK
tegneplade til pc bruger haandbog paa dansk med illustration Tegneplade til PC - bruger håndbog på dansk med illustration 5/12/2020 21:02
450,- DKK
gammelt transparent billede i farver til vindues ophaeng Gammelt transparent billede i farver til vindues ophæng 5/12/2020 21:04
350,- DKK
spillebord i blankpoleret mahogni med kabriole ben aar 1920 Spillebord i blankpoleret mahogni med kabriole ben - år 1920 5/12/2020 21:10
3900,- DKK
fotostativ prof linhof report 3 led paa hver 40 cm Fotostativ, prof. Linhof report - 3 led på hver 40 cm. 5/12/2020 21:20
375,- DKK
vin reol til 12 flasker med baerearme rustfrit staal emminent Vin reol til 12 flasker med bærearme rustfrit stål. Emminent 5/12/2020 21:44
550,- DKK
teater spot lampe med 2 forskydelige fresnell linser Teater spot lampe med 2 forskydelige fresnell linser, - 7/12/2020 15:38
950,- DKK
frugtskaal fremstillet af sammen satte stave af aedeltrae Frugtskål fremstillet af sammen satte stave af ædeltræ - 7/12/2020 16:14
550,- DKK

Viser: 1-30  af  126  linjer

1 2 3 4 5 |

Antik & Kunst er en 52 år gammel ordinær antikvitets forretning med åbne udstillings lokaler og altså ikke et e-handels firma der gemmer sig bag en mail adr. eller et postboks nr. - vi er til at få fat i - næsten 24 timer i døgnet og e-mail besvares samme dag de indgår. Skulle en auktion være "smuttet for dig, - så kontakt os. Er varen varen stadig på lager, ta''''''''''''''''''''''''''''''''r vi den gerne op igen. Forretningen er startet i 1960 af nuværende ejer og har siden da ligget på samme adr. centralt i Viborg, og vi har solgt varer på QXL siden 2001 Vi har gennem alle årene specialiseret os i kvalitets betonede tekniske samler objekter som for eksempel – optiske instr. – gammelt og antikt læge og apoteker udstyr – ældre foto udstyr – maritime effekter - og der udover et rigt udvalg af almindeligt forekommende antikviteter og samler objekter - meget ofte det helt specielle som måske ikke findes andre steder. Det betragtelige varelager, som også omfatter indehavers private samlinger, skal reduceres væsentligt og udbydes derfor i dag til priser der i mange tilfælde ligger under hvad de pågældende varer tidligere har kostet. Alle auktions køb kan, hvis man ønsker det afhentes her i forretningen - men vi sender gerne – og samme dag som det bank overførte beløb er modtaget. Såfremt du ønsker pakken sendt som forsikret, vil portoudgiften under alle omstændigheder være minimum kr.112 Fremsendes varen som brev pakke uden forsikring sker det på dit ansvar - men vi pakker selvfølgelig forsvarligt - og så må pakken ikke veje over 5 kg. Ovenstående er Post Danmarks takster pr. 01.01. 2016. Der tages forbehold for indlysende fejl og mangler som skyldes tekniske fejl eller tastatur anslag Vi gør opmærksom på Post Danmarks takst politik med hensyn til pakker til Norge på grund af Norges specielle EU status. Post Danmarks takster findes på nettet. Venlig hilsen Antik & Kunst 8800 Viborg

Opdateret: 3/12/2020 15:34.