QXL.dkSøg2806 søgeresultater
Varer til salg af hjfrim (4116)
Registreret som: Erhverv
schweiz 1915 1916 2 brevkort til italien Schweiz 1915,1916. 2 brevkort til Italien 18/10/2019 10:36 0
1946 brev med 1 50 fr luftpost 1946. Brev med 1,50 Fr. Luftpost 18/10/2019 10:36 0
120,- DKK
chr x 1 kr afa 75 postfrisk kr 1000 Chr. X 1 kr. AFA 75 postfrisk kr. 1000.- 18/10/2019 10:36 0
afa 42 46 77 80 78a 80a postfriske afa 1400 AFA 42-46, 77-80, 78A, 80A. Postfriske. AFA 1400.- 18/10/2019 10:36 0
400,- DKK
postfriskt parti 8 12 oere 13 stk er ubrugte afa kr 2700 Postfriskt parti 8/12 øre. 13 stk er ubrugte,AFA kr. 2700.- 18/10/2019 10:36 0
6 ubrugte maerker afa kr 2920 med smaadefekter 6 ubrugte mærker. AFA kr. 2920.- , Med smådefekter 18/10/2019 10:36 0
6 blok 10 oere med variant dobbeltpraeg i nr 87 6-blok 10 øre med variant. Dobbeltpræg i nr 87 18/10/2019 10:36 0
360,- DKK
25 kr oevre marginalblok l 490 postfrisk afa kr 700 25 kr. Øvre marginalblok L 490. Postfrisk. AFA kr. 700.- 18/10/2019 10:36 0
3 10 og 4 10 i postfriskle marginalblokke afa 540 3.10 og 4.10 i postfriskle marginalblokke. AFA 540.- 18/10/2019 10:36 0
helark selandia l 011 ufoldet afa kr 3000 Helark Selandia L 011. Ufoldet. AFA kr. 3000.- 18/10/2019 10:36 0
2 smaaark postfriske afa 10 og 5 kr 375 2 småark postfriske. AFA 10 og 5 kr. 375.- 18/10/2019 10:36 0
smaaark nimbus afa 6 kr 200 Småark. Nimbus AFA 6 kr. 200.- 18/10/2019 10:36 0
2 smaaark nordisk mytologi afa 16 17 postfriske afa 550 2 småark Nordisk Mytologi. AFA 16-17 postfriske. AFA 550.- 18/10/2019 10:36 0
130,- DKK
ubrugt 3 stribe 3 oere omvendt ramme nr 34 36 Ubrugt 3-stribe 3 øre omvendt ramme nr 34 - 36 18/10/2019 10:36 0
140,- DKK
1875 5 oere lille perlefejl b37 afa kr 1800 1875. 5 øre Lille perlefejl B37. AFA kr. 1800.- 18/10/2019 10:36 0
460,- DKK
1875 16 oere 4 tryk postfrisk afa kr 2400 1875. 16 øre 4. tryk postfrisk. AFA kr. 2400.- 18/10/2019 10:36 0
450,- DKK
500,- DKK
1902 4 oere vm iii afa 23c postfrisk afa kr 600 1902. 4 øre vm. III. AFA 23C postfrisk. AFA kr. 600.- 18/10/2019 10:36 0
4 oere tk 14 x 13 postfrisk afa kr 800 4 øre tk 14 x 13½. Postfrisk. AFA kr. 800.- 18/10/2019 10:36 0
6 postfriske maerker med omvendte vandmaerker afa 1600 6 postfriske mærker med omvendte vandmærker. AFA 1600.- 18/10/2019 10:36 0
350,- DKK
39 fejlfri maerker afa kr 2985 39 fejlfri mærker. AFA kr. 2985.- 18/10/2019 10:36 0
5 oere smaa hjoernetal 2 tryk 5 øre små hjørnetal. 2. tryk 18/10/2019 10:36 0
5 stribe 8 12 oere smukt stemplet type i afa kr 550 5-stribe 8/12 øre. Smukt stemplet. Type I. AFA kr. 550.- 18/10/2019 10:36 0
120,- DKK
12 bedre maerker alle fejlfri afa kr 9800 12 bedre mærker. Alle fejlfri. AFA kr. 9800.- 18/10/2019 10:36 0
600,- DKK
27 68 oere 4 blok variant hak i oe ramme pos 33 27/68 øre. 4.blok. Variant: Hak i ø-ramme. Pos 33 18/10/2019 10:36 0
275,- DKK
chr x 60 aar 34 stk 20 oere 51 stk 30 oere 27 stk 35 oere Chr. X 60 år. 34 stk 20 øre, 51 stk 30 øre 27 stk 35 øre 18/10/2019 10:36 0
500,- DKK
1858 8 skilling smuikt maerke afa 1300 1858. 8 skilling. Smuikt mærke. AFA 1300.- 18/10/2019 10:36 0
275,- DKK
4 maerker med smaadefekter afa kr 2650 4 mærker med smådefekter. AFA kr. 2650.- 18/10/2019 10:36 0
stemplede sammentryk bl 2 parstykker med tete beche Stemplede sammentryk. Bl. 2 parstykker med tete beche 18/10/2019 10:36 0
dybboel 3 lodrette parstykker afa kr 630 Dybbøl. 3 lodrette parstykker. AFA kr. 630.- 18/10/2019 10:36 0
170,- DKK

Viser: 1-30  af  2806  linjer

Opdateret: 17/10/2019 22:36.