QXL.dkSøg4703 søgeresultater
Varer til salg af hjfrim (3943)
Registreret som: Erhverv
3 postfriske varianter afa 1315x 373x i hjoerneblok og 471x 3 postfriske varianter. AFA 1315x, 373x i hjørneblok og 471x 21/4/2019 12:00 0
6 oere 3 stemplede varianter 6 øre. 3 stemplede varianter 21/4/2019 12:00 0
frimaerlehaefte med danske slotte den ene blok med 1066bx Frimærlehæfte med Danske slotte. Den ene blok med 1066Bx 21/4/2019 12:00 0
2 posefaergevarianter afa 46v og 49y kr 150 2 posefærgevarianter. AFA 46v og 49y kr. 150.- 21/4/2019 12:00 0
norge parti med 62 maerker og komplette saet postfrisk Norge. parti med 62 mærker og komplette sæt. Postfrisk 21/4/2019 12:00 0
parti nyere smukt stemplede maerker afa kr 485 Parti nyere smukt stemplede mærker. AFA kr. 485.- 21/4/2019 12:00 0
hafniablok med variant afa 869x kr 100 postfrisk Hafniablok med variant. AFA 869x kr. 100.-. Postfrisk 21/4/2019 12:00 0
hafniablok med variant afa 852x kr 200 postfrisk Hafniablok med variant AFA 852x kr. 200.-. Postfrisk 21/4/2019 12:00 0
chr x 4 smukt stemplede varianter Chr. X 4 smukt stemplede varianter 21/4/2019 12:00 0
vaaben 10 oere tk 12 3 4 streg til venstre for skjold Våben 10 øre tk 12 3/4. Streg til venstre for skjold. 21/4/2019 12:00 0
120,- DKK
3 varianter stemplede 3 varianter. Stemplede 21/4/2019 12:00 0
vaaben 10 oere tk 14 afa 35z venstre 0 aabent afa 400 Våben 10 øre tk 14. AFA 35z. Venstre 0 åbent. AFA 400.- 21/4/2019 12:00 0
4 paent stemplede varianter 4 pænt stemplede varianter 21/4/2019 12:00 0
185,- DKK
2 postfriske varianter afa 80ay og 78ay kr 650 2 postfriske varianter. AFA 80ay og 78Ay kr. 650.- 21/4/2019 12:00 0
175,- DKK
3 varianter 317x 305 med vandret farvestreg forneden 3 varianter. 317x, 305 med vandret farvestreg forneden 21/4/2019 12:00 0
3 paent stemplede varianter 3 pænt stemplede varianter 21/4/2019 12:00 0
10 saet dybboelmaerker 10 stk 5 oere fra dybboelhaefter 10 sæt Dybbølmærker + 10 stk 5 øre fra Dybbølhæfter 21/4/2019 13:00 0
500,- DKK
dybboelblokke fra frimaerkehaefter 5 postfriske saet Dybbølblokke fra frimærkehæfter. 5 postfriske sæt 21/4/2019 13:00 0
675,- DKK
danske fyrtaarne med stemplet haefteblok med tete beche Danske Fyrtårne. med stemplet hæfteblok med tete beche 21/4/2019 13:00 0
8 stemplede miniblokke 8 stemplede miniblokke 21/4/2019 13:00 0
6 stemplede miniblokke 6 stemplede miniblokke 21/4/2019 13:00 0
7 maerker med smaadefekter afa kr 3350 7 mærker med smådefekter. AFA kr. 3350.- 21/4/2019 13:00 0
1870 48 skilling god takning afa kr 2500 1870. 48 skilling. God takning. AFA kr. 2500.- 21/4/2019 13:00 0
400,- DKK
16 oere 2 varianter 9 tryk ovalfejl afa 27w 16 øre. 2 varianter: 9. tryk Ovalfejl AFA 27w 21/4/2019 13:00 0
16 oere 3 forskellige tryk med ovalfejl afa 27p 16 øre. 3 forskellige tryk med ovalfejl AFA 27p 21/4/2019 13:00 0
16 oere 14 tryk 3 stribe med ovalfejl farveloes plet under a 16 øre 14. tryk. 3-stribe med ovalfejl farveløs plet under A 21/4/2019 13:00 0
16 oere 6 tryk stor spiess over oevre ramme 16 øre 6. tryk. Stor spiess over øvre ramme 21/4/2019 13:00 0
16 oere ovalfejl afa 27s farveloes plet efter a i 3 tryk 16 øre. ovalfejl AFA 27s farveløs plet efter A i 3 tryk 21/4/2019 13:00 0
16 oere ovalfejl afa 27i farveloes plet i vaerdicirklen 16 øre. Ovalfejl AFA 27i farveløs plet i værdicirklen 21/4/2019 13:00 0
  Færøerne. 2 FDC album med samling FDC AFA 1 - 123 komplet 21/4/2019 13:00 0

Viser: 1-30  af  4703  linjer

Opdateret: 21/4/2019 08:24.