QXL.dkSøg2889 søgeresultater
Varer til salg af hjfrim (3615)
Registreret som: Erhverv
8 ubrugte maerker afa 2270 8 ubrugte mærker. AFA 2270.- 19/7/2018 15:39 0
thule komplet ubrugt saet afa 1 5 Thule. Komplet ubrugt sæt. AFA 1/5 19/7/2018 15:39 0
1925 48 3 indkasserings indbetalingskort 1925-48. 3 Indkasserings-Indbetalingskort. 20/7/2018 10:54 0
firmakuvert med reklame for moellesten med efterkrav 14 22 Firmakuvert med reklame for møllesten. Med efterkrav 14,22 20/7/2018 10:54 0
5 breve 1932 43 4 til danmark og 1 til sverige 5 breve 1932-43. 4 til Danmark og 1 til Sverige 20/7/2018 10:54 0
1952 60 3 brugsbreve et til schweiz det andet til sverige 1952-60. 3 brugsbreve. Et til Schweiz, det andet til Sverige 20/7/2018 10:54 0
2 og 3 skilling begge fejlfri afa kr 1250 2 og 3 skilling. Begge fejlfri. AFA kr. 1250.- 20/7/2018 10:54 0
300,- DKK
chr x 1 kr ubrugt afa kr 600 Chr. X 1 kr. ubrugt. AFA kr. 600.- 20/7/2018 10:54 0
berlin 3postfriske maerkler afa 125 30 kr 380 Berlin. 3postfriske mærkler. AFA 125/30 kr. 380.- 20/7/2018 10:54 0
berlin afa 112 14 123 24 med variant i 7 pf Berlin. AFA 112-14, 123-24. Med variant i 7 Pf 20/7/2018 10:54 0
berlin afa 106 7 stemplet afa 315 Berlin . AFA 106-7 stemplet. AFA 315.- 20/7/2018 10:54 0
klokke komaalet stemplet saet afa 101 5 kr 450 Klokke. Komålet stemplet sæt. AFA 101-5 kr. 450.- 20/7/2018 10:54 0
berlin postfriskt saet afa 108 11 kr 190 Berlin. Postfriskt sæt. AFA 108-11 kr. 190.- 20/7/2018 10:54 0
6 stemplede miniblokke afa kr 285 6 stemplede miniblokke. AFA kr. 285.- 20/7/2018 10:54 0
6 stemplede miniblokke afa kr 315 6 stemplede miniblokke. AFA kr. 315.- 20/7/2018 10:54 0
76,- DKK
7 stemplede miniblokke afa 279 7 stemplede miniblokke. AFA 279.- 20/7/2018 10:54 0
3 stemplede sammentryk fra frimaerkehaefter afa 175 3 stemplede sammentryk fra frimærkehæfter. AFA 175.- 20/7/2018 10:54 0
4 dobbeltstriber afa hs 6 8 14 15 kr 560 4 dobbeltstriber. AFA HS 6, 8, 14, 15, kr. 560.- 20/7/2018 10:54 0
140,- DKK
5 og 20 oere smaa hjoernetal afa kr 1100 5 og 20 øre små hjørnetal. AFA kr. 1100.- 20/7/2018 10:54 0
5 postfriske maerker med omvendte vandmaerker afa 600 5 postfriske mærker med omvendte vandmærker. AFA 600.- 20/7/2018 10:54 0
porto afa 1 25 komplet stemplet afa 2010 Porto. AFA 1 - 25 komplet stemplet. AFA 2010.- 20/7/2018 10:54 0
frimaerkets dag afa 80 81 kr 550 Frimærkets Dag. AFA 80/81 kr. 550.- 20/7/2018 10:54 0
berlin 4 bedre maerker afa 127 128 9 130 kr 290 Berlin. 4 bedre mærker. AFA 127, 128/9, 130 kr. 290.- 20/7/2018 10:54 0
19 stk hs1 32 stk hs2 afa 382 alle med paene stempler 19 stk HS1, 32 stk HS2. AFA 382.-. Alle med pæne stempler 20/7/2018 10:54 0
island 6 aur stemplet afa 66 omvendt vandmaerke afa 220 Island. 6 aur stemplet. AFA 66 omvendt vandmærke. AFA 220 20/7/2018 10:54 0
island chr x 2 kr stemplet afa 97 kr 250 Island. Chr. X 2 kr. stemplet. AFA 97 kr. 250.- 20/7/2018 10:54 0
1979 83 3 adressekort med forskellige frankeringer 1979-83. 3 adressekort med forskellige frankeringer 20/7/2018 10:54 0
3 stemplede miniblokke afa 1279 83 1688 91 1724 kr 265 3 stemplede miniblokke. AFA 1279/83, 1688/91, 1724. kr. 265 20/7/2018 10:54 0
island 4 stemplede helsager facit 600 Island. 4 stemplede helsager. Facit 600.- 20/7/2018 10:54 0
iisland 4 breve 1924 53 til tjekkoslovakiet sverige samt IIsland. 4 breve 1924-53 til Tjekkoslovakiet, Sverige samt 20/7/2018 10:54 0
175,- DKK

Viser: 1-30  af  2889  linjer

Opdateret: 18/7/2018 20:17.