QXL.dkSøg4033 søgeresultater
Varer til salg af hjfrim (4665)
Registreret som: Erhverv
luftpost 1 kr postfrisk afa kr 1700 Luftpost 1 kr. postfrisk. AFA kr. 1700.- < 27 min. 0
400,- DKK
postvaesenet 300 oer komplet postfriskt saet afa 1080 00 Postvæsenet 300 ør. Komplet postfriskt sæt. AFA 1080,00 < 27 min. 0
275,- DKK
1895 100 oere 8 tryk postfrisk afa kr 1600 1895. 100 øre 8. tryk postfrisk . AFA kr. 1600.- < 27 min. 0
450,- DKK
chr iv 20 oere streg i panden afa 142x kr 700 Chr. IV 20 øre. Streg i panden. AFA 142x kr. 700.- < 27 min. 0
1915 5 kr posthus smukt maerke afa nr 81 1915. 5 kr. posthus. Smukt mærke. AFA nr 81 < 27 min. 0
postfaerge 10 kr postfrisk afa 1000 Postfærge. 10 kr. postfrisk. AFA 1000.- < 27 min. 0
275,- DKK
10 kr frimaerkehaefter komplet h7 h25 afa kr 2960 10 kr. frimærkehæfter komplet H7 - H25 AFA kr. 2960.- < 27 min. 0
300,- DKK
faeroeerne 2 5 oere luxusstemplet thorshavn 22 2 19 Færøerne. 2/5 øre. Luxusstemplet Thorshavn 22.2.19 < 27 min. 0
900,- DKK
groenland1945 amerikansk udgave postfriskt saet afa 2700 Grønland1945. Amerikansk udgave. Postfriskt sæt. AFA 2700.- < 27 min. 0
500,- DKK
groenland pakkeporto 1 oere 2 tryk ubrugt Grønland. Pakkeporto 1 øre 2. tryk. Ubrugt < 27 min. 0
fr viii 100 oere uskraveret til hoejre for monogram afa 59x Fr. VIII 100 øre. Uskraveret til højre for monogram. AFA 59x < 27 min. 0
1200,- DKK
5 oere skarpt boejet fane paa 5 postfrisk afa 34x kr 2500 5 øre. Skarpt bøjet fane på 5. Postfrisk. AFA 34x kr. 2500 < 27 min. 0
650,- DKK
brev med parstykke 2 skilling tryk 4 b lapidalstp odense Brev med parstykke 2 skilling tryk 4 b. Lapidalstp. Odense 28/2/2021 10:12 0
300,- DKK
smukt brevstykke med 4 rbs ferslew pl 2 nr 6 Smukt brevstykke med 4 RBS Ferslew pl 2 nr 6. 28/2/2021 12:52 1
210,- DKK
parstykke 4 bbs thiele pl 20 30 fuld bredrandet Parstykke 4 BBS Thiele pl 20, 30. fuld/bredrandet 28/2/2021 12:52 0
220,- DKK
4 rbs thiele pl 1 nr 92 gode rande 4 RBS Thiele pl 1 nr 92. Gode rande 28/2/2021 12:52 0
4 rbs th ii sortbrun pl 1 nr54 smukt maerke 4 RBS Th II sortbrun pl 1 nr54. Smukt mærke 28/2/2021 12:52 0
4 rbs gulbrun pl 3 nr 1 smukt maerke 4 RBS gulbrun. Pl 3 nr 1. Smukt mærke 28/2/2021 12:52 0
1858 4 skilling 6 stribe pl 5 nr 91 96 afa kr 6500 1858. 4 skilling 6-stribe pl 5 nr 91-96. AFA kr. 6500.- 28/2/2021 12:52 0
1000,- DKK
4 rbs th ii sortbrun med det sjaeldne numerstempel 136 4 RBS Th II sortbrun. Med det sjældne numerstempel 136 28/2/2021 12:52 0
275,- DKK
1863 16 skilling gennemstukken kant afa 10 kr 6500 1863. 16 skilling gennemstukken kant. AFA 10 kr. 6500.- 28/2/2021 12:52 0
800,- DKK
12 oere 9 tryk omvendt ramme nr 61 12 øre 9. tryk. Omvendt ramme nr 61 28/2/2021 12:52 0
550,- DKK
8 oere 41 tryk omvendt ramme nr 97 afa kr 1600 8 øre 41. tryk. Omvendt ramme nr 97. AFA kr. 1600.- 28/2/2021 12:52 0
425,- DKK
4 skillimg 1 tryk karmin afa kr 2400 4 skillimg 1. tryk karmin. AFA kr. 2400.- 28/2/2021 12:52 0
550,- DKK
1895 25 oere postfrisk afa 29b kr 2000 1895. 25 øre postfrisk. AFA 29B kr. 2000.- 28/2/2021 12:52 0
550,- DKK
2 skilling 6 tryk omvendt ramme nr 77 afa 9000 2 skilling 6. tryk. Omvendt ramme nr 77. AFA 9000.- 28/2/2021 12:52 0
350,- DKK
16 skilling omvendt ramme nr 90 afa 14 000 16 skilling. Omvendt ramme nr 90. AFA 14.000.- 28/2/2021 12:52 0
800,- DKK
2 skilling linietakket 12 fejlfrit maerke med attest 2 skilling linietakket 12½. Fejlfrit mærke med attest 28/2/2021 12:52 0
750,- DKK
1858 8 skilling smukt maerke afa 1200 1858. 8 skilling. Smukt mærke. AFA 1200.- 28/2/2021 12:52 0
325,- DKK
4 rbs th ii roedbrun pl 1 nr 82 smukt maerke 4 RBS Th II rødbrun pl 1 nr 82. Smukt mærke 28/2/2021 12:52 0
160,- DKK

Viser: 1-30  af  4033  linjer

Opdateret: 27/2/2021 12:51.