QXL.dkSøg4576 søgeresultater
Varer til salg af hjfrim (3712)
Registreret som: Erhverv
brev fra middelfart med parstykke 4 oere 2 tryk Brev fra Middelfart med parstykke 4 øre 2. tryk 23/11/2018 10:33 0
9 smukt stemplede miniblokke 9 smukt stemplede miniblokke 19/11/2018 16:38 0
norge 3 udstillingsblokke Norge. 3 udstillingsblokke 19/11/2018 16:38 0
tidsskrift for dansk roede koers fra 1936 "Tidsskrift for Dansk Røde Kørs" fra 1936 19/11/2018 16:38 0
8 postfriske miniblokke afa kr 383 8 postfriske miniblokke. AFA kr. 383.- 19/11/2018 16:38 0
6 stemplede miniblokke afa 293 6 stemplede miniblokke. AFA 293.- 19/11/2018 16:38 0
4 stk 4 rbs fejlfri maerker afa 1900 4 stk 4 RBS. Fejlfri mærker. AFA 1900.- 19/11/2018 16:38 0
300,- DKK
5 og 20 oere smaa hjoernetal fejlfri mlaerker afa 1100 5 og 20 øre små hjørnetal. Fejlfri mlærker. AFA 1100.- 19/11/2018 16:38 0
16 skilling 1 tryk fejlfrit maerke afa kr 1500 16 skilling 1. tryk. Fejlfrit mærke. AFA kr. 1500.- 19/11/2018 16:38 0
300,- DKK
dybboel postfriskt og stempler 4 bloksaet frimaerkehaefte Dybbøl. Postfriskt og stempler 4-bloksæt + frimærkehæfte 19/11/2018 16:38 0
750,- DKK
2 saerhaefter kalkmalerier og haveselskab afa s13 14 2 særhæfter: kalkmalerier og Haveselskab- AFA S13,14 19/11/2018 16:38 0
15 12 oere 100 paent stemplede fejlfri maerker afa 6000 15/12 øre. 100 pænt stemplede fejlfri mærker. AFA 6000.- 19/11/2018 16:38 0
350,- DKK
1864 2 skilling trykopstilling 1 6 tryk fejlfri maerker 1864. 2 skilling Trykopstilling 1. - 6. tryk. Fejlfri mærker 19/11/2018 16:38 0
450,- DKK
2 4 blokke med privat overtryk 1937 korsoer ubrugte 2 4-blokke med privat overtryk 1937 Korsør. Ubrugte 19/11/2018 16:38 0
8 stk 10 kr automathaefter afa 685 8 stk 10 kr. automathæfter. AFA 685.- 19/11/2018 16:38 0
marginalblok 6 kr l 337 smaa tal afa kr 550 Marginalblok 6 kr. L 337. Små tal. AFA kr. 550.- 19/11/2018 16:38 0
32 oere gulgroen smukt maerke afa 500 32 øre gulgrøn. Smukt mærke. AFA 500.- 19/11/2018 16:38 0
tjeneste 15 oere 1 og 2 tryk afa 770 stemplet Tjeneste 15 øre 1. og 2. tryk. AFA 770.-. Stemplet 19/11/2018 16:38 0
tjeneste 3 smukke 4 blokke afa tj 10a 14 18 kr 2075 Tjeneste. 3 smukke 4-blokke. AFA Tj 10a, 14, 18. Kr. 2075.- 19/11/2018 16:38 0
300,- DKK
tjeneste 10 oere teglroed ubrugt Tjeneste 10 øre teglrød. Ubrugt 19/11/2018 16:38 0
175,- DKK
tjeneste 8 oere 24 stk trykbestemte heraf 1 par med o v Tjeneste 8 øre. 24 stk trykbestemte. Heraf 1 par med o. v. 19/11/2018 16:38 0
dybboel postfriskt 4 bloksaet afa 440 Dybbøl. Postfriskt 4-bloksæt. AFA 440.- 19/11/2018 16:38 0
7 oeres provisorier postfriskt saet afa 1100 7 øres provisorier. Postfriskt sæt. AFA 1100.- 19/11/2018 16:38 0
2 postfriske saet afa 152 59 kr 360 2 postfriske sæt. AFA 152-59. kr. 360.- 19/11/2018 16:38 0
10 blok ungarnshjaelpen kroelle paa arm i nr 96 10-blok Ungarnshjælpen. Krølle på arm i nr 96 19/11/2018 16:38 0
5 stribe 20 oere med varianter i pos 5 til 9 postfriske 5-stribe 20 øre. Med varianter i pos 5 til 9. postfriske 19/11/2018 16:38 0
frihedsfonden 15 postfriske saet afa kr 300 Frihedsfonden. 15 postfriske sæt. AFA kr. 300.- 19/11/2018 16:38 0
6 first flight sas breve 1959 79 6 First Flight SAS-breve 1959-79 19/11/2018 16:38 0
6 first flight sas breve 1976 92 6 First flight SAS breve 1976-92 19/11/2018 16:38 0
lufthansa komplet stemplet saet Lufthansa komplet stemplet sæt 19/11/2018 16:38 0

Viser: 1-30  af  4576  linjer

Opdateret: 18/11/2018 13:19.