QXL.dkSøg456 søgeresultater fundet for Kina
kina hong kong 1997 souveniermappe Kina, Hong Kong. 1997, Souveniermappe. 25/2/2020 04:22 0
kina 2461 62 m fl paa r brev fra shanghai til dk KINA 2461/62 M FL PÅ R BREV FRA SHANGHAI TIL DK 25/2/2020 14:22 0
kina 2448 20y paa brev KINA 2448 20Y PÅ BREV 25/2/2020 14:22 0
kina 2661 68 landskab postfrisk KINA 2661/68 LANDSKAB POSTFRISK 25/2/2020 14:24 0
republik kina 1948 2 komplette saet med marginal retrocessi Republik Kina. 1948. 2 komplette sæt med marginal-Retrocessi 25/2/2020 18:57 0
republik kina 1929 46 diverse luksus stemplet commorative Republik Kina. 1929-46. Diverse luksus stemplet Commorative 25/2/2020 19:26 0
kina 1931 40 paent stemplet maerker i par 3 striber og 4 bl Kina. 1931-40. Pænt stemplet mærker i par, 3-striber og 4-bl 25/2/2020 20:02 0
kina 1932 8 stemplet porto maerker af 2nd peking print and Kina. 1932. 8 stemplet porto mærker af 2nd Peking Print and 25/2/2020 20:02 0
kina 1939 d 2 hong kong zhonghua tryk sun yatsen maerker KINA. 1939. D.2. Hong Kong Zhonghua Tryk Sun Yatsen mærker. 25/2/2020 20:04 0
kina 1920 bedre saet overtrykt Kina. 1920. Bedre sæt overtrykt 25/2/2020 20:04 0
160,- DKK
kina 1942 9 postfriske militaer frimaerker kun 1 stk ubrugt Kina. 1942. 9 postfriske militær frimærker(kun 1 stk. ubrugt 25/2/2020 20:04 0
kina 1940 48 paent stemplet maerker i par og 3 striber af ho Kina. 1940-48. Pænt stemplet mærker i par og 3-striber af Ho 25/2/2020 20:04 0
kina 1946 48 planche med mange paent gamle maerker i par 3 Kina. 1946-48. Planche med mange pænt gamle mærker i par, 3- 25/2/2020 20:04 0
kina 1940 44 diverse typer specielle maerker austerity mo Kina. 1940-44. Diverse typer specielle mærker - Austerity Mo 25/2/2020 20:04 0
kina 1948 sun yatsen martyr maerker overtrykt mi 56 3 KINA. 1948. Sun Yatsen & Martyr mærker overtrykt...Mi.€56,3. 25/2/2020 20:06 0
kina 1944 chungking zhong hua print sun yatsen maerker paen KINA. 1944. Chungking Zhong Hua Print Sun Yatsen mærker. Pæn 25/2/2020 20:06 0
kina 1945 de foerste frimaerker af taiwan provins komplet s Kina. 1945. De første frimærker af Taiwan Provins, komplet s 25/2/2020 20:06 0
kina 1944 7 specielle gamle maerker postal saving stamps Kina. 1944. 7 specielle gamle mærker-Postal Saving stamps & 25/2/2020 20:06 0
kina 1949 diverse typer specielle maerker alle forskellige Kina. 1949. Diverse typer specielle mærker, alle forskellige 25/2/2020 20:06 0
kina 1948 2 bedre maerker med overtryk michel 867ca 916c KINA. 1948. 2 bedre mærker med overtryk. Michel 867Ca, 916C. 25/2/2020 20:06 0
kina 1932 40 det hele fem typer 1c martyr maerker isaer ink Kina. 1932-40. Det Hele Fem Typer 1c Martyr Mærker, især ink 25/2/2020 20:06 0
kina 1932 40 3 typer martyr maerker af peking pring og hong Kina. 1932-40. 3 typer martyr mærker af Peking Pring og Hong 25/2/2020 20:06 0
kina 1947 6 gode confucius saet i 6 blokke med saere marginal Kina. 1947.6 gode Confucius sæt i 6-blokke med sære marginal 25/2/2020 20:06 0
175,- DKK
kina 1947 2 gode confucius saet i par michel 784 87 Kina. 1947. 2 gode Confucius sæt i par. Michel 784-87** 25/2/2020 20:08 0
58,- DKK
kina 1947 3 confucius saet i 3 striber michel 784 87 Kina. 1947. 3 Confucius sæt i 3-striber Michel 784-87** 25/2/2020 20:08 0
78,- DKK
kina 1932 2 typer porto maerker af d 1 peking print kompl Kina. 1932. 2 typer porto mærker af d.1. Peking print. Kompl 25/2/2020 20:08 0
kina 1940 8 porto maerker 1 2c til 1 af hong kong print m Kina. 1940. 8 porto mærker 1/2c til 1$ af Hong Kong Print. M 25/2/2020 20:08 0
kina 1942 48 diverse 4 typer postfriske porto maerker tryk Kina. 1942-48. Diverse 4 typer postfriske porto mærker, tryk 25/2/2020 20:08 0
kina 1944 d 2 bai cheng tryk sun yatsen mi 24 5 KINA. 1944. D.2. Bai Cheng tryk Sun Yatsen...Mi. €24,5 25/2/2020 20:10 0

Viser: 1-30  af  456  linjer

Opdateret: 24/2/2020 21:53.