QXL.dkSøg342 søgeresultater fundet for Kina
maerker fra asien kina japan MÆRKER FRA ASIEN ( KINA/JAPAN ) 30/9/2019 20:19 0
kina 2461 62 m fl paa r brev fra shanghai til dk KINA 2461/62 M FL PÅ R BREV FRA SHANGHAI TIL DK 22/9/2019 15:05 0
kina 2448 20y paa brev KINA 2448 20Y PÅ BREV 22/9/2019 15:05 0
tchad 1987 92 kina nytaar 2000 dragens aar stemplet TCHAD 1987/92 KINA NYTÅR 2000 DRAGENS ÅR STEMPLET 22/9/2019 15:05 0
27,- DKK
kina 1989 postfriske samling inkl 8 saet og 4 gode miniar Kina. 1989. Postfriske samling, inkl. 8 sæt og 4 gode miniar 22/9/2019 18:50 0
kina 1950 7 bedre himmelsk freds plads maerker mi 128 Kina. 1950. 7 bedre himmelsk freds plads mærker. Mi. €128** 22/9/2019 18:51 0
140,- DKK
kina 1995 99 6 flotte saet faelles udgivet af australien no Kina. 1995-99. 6 flotte sæt fælles udgivet af Australien, No 22/9/2019 18:52 0
republik kina 1972 meget flot haefte med 2 komplette saet th Republik Kina. 1972. Meget flot HÆFTE med 2 komplette sæt-Th 22/9/2019 18:52 0
120,- DKK
kina 1964 69 2 officialle breve respektivt sendt af chines Kina. 1964+69. 2 officialle breve respektivt sendt af Chines 22/9/2019 20:18 0
kina 1981 meget flot fdc frankeret med komplet saet chinese KINA. 1981. Meget flot FDC frankeret med komplet sæt-Chinese 22/9/2019 20:20 0
24,- DKK
kina 1957 aegte brugt bedre fdc med 2 komplet maleri maerke KINA. 1957. Ægte brugt bedre FDC med 2 komplet maleri mærke 22/9/2019 20:20 0
kina 1972 5 gode ubrugt postkort udgivet i kina s kulturre Kina. 1972. 5 gode ubrugt postkort udgivet i Kina's Kulturre 22/9/2019 20:20 0
kina 1966 fdc med bedre single maerke saet dragon boat racin Kina. 1966. FDC med bedre single mærke sæt-Dragon Boat Racin 22/9/2019 20:22 0
kina 1981 meget flot fdc med komplet saet ancient chinese e KINA. 1981. Meget flot FDC med komplet sæt-Ancient Chinese E 22/9/2019 20:22 0
24,- DKK
kina 1985 aegte brugt fdc med flot komplet saet med kinesisk KINA. 1985. Ægte brugt FDC med flot komplet sæt med kinesisk 22/9/2019 20:22 0
24,- DKK
kina 1984 aegte brugt fdc med komplet rumfart saet paa sendt KINA. 1984. Ægte brugt FDC med komplet RUMFART sæt på, sendt 22/9/2019 20:22 0
24,- DKK
kina 1988 aegtr brugt fdc dragon year michel fdc 10 KINA. 1988. Ægtr brugt FDC-Dragon Year...Michel FDC €10. 22/9/2019 20:24 0
kina 1987 flot specielt brev med marskal xu xiangqian s i Kina. 1987. Flot specielt brev, med Marskal Xu Xiangqian's i 22/9/2019 20:24 0
kina 1986 fdc med 20f sendt fra shanghai mi fdc 8 med KINA. 1986. FDC med 20f, sendt fra Shanghai...Mi.FDC €8 med 22/9/2019 20:24 0
kina 1982 aegte brugt meget flot fdc med komplet saet ancien KINA. 1982. Ægte brugt meget flot FDC med komplet sæt-Ancien 22/9/2019 20:24 0
kina 1982 2007 6 stemplede miniark inkl 1 eftertrykt min Kina. 1982-2007. 6 stemplede miniark, inkl. 1 eftertrykt min 22/9/2019 20:26 0
kina 1993 97 postfrisk miniark longmen grottoes med soel KINA. 1993+97. Postfrisk miniark -Longmen Grottoes, med søl 22/9/2019 20:30 0
kina 1983 brev sendt til vest tyskland afstemplet paxeper Kina. 1983. Brev sendt til Vest Tyskland, afstemplet PAXEPER 22/9/2019 20:30 0
kina 1999 postfrisk miniark med guld overtryk til internat KINA. 1999. Postfrisk miniark med GULD OVERTRYK til Internat 22/9/2019 20:32 0
kina 1991 bedre postfrisk miniark outlaws of the marxh a KINA. 1991. Bedre postfrisk miniark-Outlaws of the Marxh, a 22/9/2019 20:32 0
38,- DKK
kina 1993 postfrisk miniark centenary of birth of mao zedo KINA. 1993. Postfrisk miniark-Centenary of Birth of Mao Zedo 22/9/2019 20:32 0
26,- DKK
kina 1988 postfrisk miniark med large dragon til kinas f KINA. 1988. Postfrisk miniark med Large Dragon til kinas f 22/9/2019 20:34 0
26,- DKK
kina 1989 postfrisk bedre miniark 40 anniv of founding of KINA. 1989. Postfrisk bedre miniark-40 Anniv. of founding of 22/9/2019 20:34 0
26,- DKK
kina 1993 95 postfrisk miniark longmen grottoes med gul KINA. 1993+95. Postfrisk miniark -Longmen Grottoes, med gul 22/9/2019 20:34 0
32,- DKK
kina 1979 84 beijing sceneri stemplet frimaeke saet og hele KINA. 1979+84. Beijing Sceneri stemplet frimæke sæt og hele 22/9/2019 20:36 0

Viser: 1-30  af  342  linjer

Opdateret: 22/9/2019 12:22.