QXL.dkSøg350 søgeresultater fundet for Kina
aelder maerker fra kina ÆLDER MÆRKER FRA KINA 27/2/2018 15:42 0
kina 2436 39 romaner gammel kina iii postfrisk KINA 2436/39 ROMANER GAMMEL KINA III. POSTFRISK < 10 min. 0
kina 2786 91 100 aar pan tianshou postfrisk KINA 2786/91 100 ÅR PAN TIANSHOU POSTFRISK < 10 min. 0
luftpostbrev retur fra kina LUFTPOSTBREV RETUR FRA KINA < 45 min. 0
tysk post i kina 1905 2 prov maerker 4c 10pf og 10c 20pf m Tysk Post i Kina. 1905. 2 prov. mærker 4C/10pf og 10C/20pf m 19/2/2018 20:12 0
26,- DKK
tysk post i kina 1905 bedre prov 20c 40pf med gummi og hae Tysk Post i Kina. 1905. Bedre prov. 20C/40pf med gummi og hæ 19/2/2018 20:14 0
tysk post i kina 1905 prov 40c 80pf med vm med gummi og Tysk Post i Kina. 1905. Prov. 40C/80pf med VM, med gummi og 19/2/2018 20:14 0
tysk post i kina 1901 paent stemplet tientsin bedre 30pf m Tysk Post i Kina. 1901. Pænt stemplet TIENTSIN Bedre 30pf m 19/2/2018 20:14 0
tysk post i kina 1905 luksus stemplet canton bedre prov Tysk Post i Kina. 1905. Luksus stemplet CANTON, bedre prov. 19/2/2018 20:14 0
38,- DKK
kina shanghai lokal post 1888 stemplet 20c og ustamplet 2 Kina. Shanghai Lokal Post. 1888. Stemplet 20c og ustamplet 2 19/2/2018 20:19 0
kina shanghai lokal post 1877 stemplet 20 og ustamplet 20 Kina. Shanghai Lokal Post. 1877. Stemplet 20 og ustamplet 20 19/2/2018 20:20 0
kina 1885 5ca forfalsket KINA. 1885. 5Ca. Forfalsket 19/2/2018 20:22 0
kina 1885 1ca ubrugt small dragon med gummi og haengslet Kina. 1885. 1ca, ubrugt Small Dragon med gummi og hængslet, 19/2/2018 20:22 0
kina shanghai lokal post 1865 2ca large dragon med antik Kina. Shanghai Lokal Post. 1865. 2ca, Large Dragon med antik 19/2/2018 20:24 0
1000,- DKK
kina shanghai lokal post 1866 bedre 2c small dragon mich Kina. Shanghai Lokal Post. 1866. Bedre 2c-Small Dragon. Mich 19/2/2018 20:24 0
kina shanghai lokal post 1893 komplet stemplet saet med do KINA. Shanghai Lokal Post. 1893. Komplet stemplet sæt med DO 19/2/2018 20:25 0
kina 1904 bedre porto 5c coiling drage med overtryk paent Kina. 1904. Bedre porto 5c coiling Drage med overtryk, pænt 19/2/2018 20:27 0
kina 1912 4 porto maerker med overtryk KINA. 1912. 4 porto mærker med overtryk 19/2/2018 20:30 0
kina 1912 republik kina s foerste stempelmaerker 1c 2c 1 KINA. 1912. Republik Kina's første stempelmærker 1C, 2C, 1$, 19/2/2018 20:30 0
kina efter 1912 flot stempelmaerke 1c med overtryk jingzha KINA. Efter 1912. Flot stempelmærke 1C, med overtryk JINGZHA 19/2/2018 20:30 0
48,- DKK
kina efter 1912 11 forskellige stempelmaerker inkl tre KINA. Efter 1912. 11 forskellige stempelmærker, inkl. tre $ 19/2/2018 20:30 0
kina 1912 det foerse lukkemaerke af republik kina aegte brug KINA. 1912. Det førse lukkemærke af Republik Kina, ægte brug 19/2/2018 20:32 0
kina 1912 meget sjaeldent stempelmaerke med saert overtryk KINA. 1912. Meget sjældent stempelmærke med sært overtryk 19/2/2018 20:32 0
kina 1902 1c coiling dragon meget paent stemplet KINA. 1902. 1c, Coiling Dragon, meget pænt stemplet 19/2/2018 20:33 0
kina 1913 4 london tryk porto maerker michel 42 i 46 i KINA. 1913. 4 London tryk porto mærker. Michel 42/I-46/I. !! 19/2/2018 20:34 0
kina 1912 republik kina s foerste stempelmaerker 1c 2c 1 KINA. 1912. Republik Kina's første stempelmærker 1C, 2C, 1$* 19/2/2018 20:34 0
kina 1912 1928 bedre brugt 2c stempelmaerke med overtryk KINA. 1912-1928. Bedre brugt 2C stempelmærke med overtryk 19/2/2018 20:34 0
kina foochow fuzhou lokal post 1895 postfrisk 40c saets KINA. Foochow(Fuzhou) Lokal Post. 1895. Postfrisk 40c, sæts 19/2/2018 20:34 0
kina 1929 bedre saet dr sun yatsen s state burial michel 2 KINA. 1929. Bedre sæt-Dr Sun Yatsen's State Burial. Michel 2 19/2/2018 20:36 0
665,- DKK
kina 1929 bedre saet med gummi der er intet problem med p KINA. 1929. Bedre sæt med gummi. Der er intet problem med p 19/2/2018 20:38 0
675,- DKK

Viser: 1-30  af  350  linjer

Opdateret: 19/2/2018 14:55.