QXL.dkSøg382 søgeresultater fundet for Kina
kasse med kolonier asien kina usa m m Kasse med kolonier, Asien (Kina), USA m.m. 26/3/2019 13:06 0
400,- DKK
kort fra kina 9523 1 KORT fra KINA - (9523-1) 26/3/2019 18:08 0
18,- DKK
kina 1947 gode maerker fleste paent stemplet med baade sto Kina. 1947. Gode mærker, fleste pænt stemplet med både sto 26/3/2019 19:36 0
kina 1945 luksus stemplet bedre komplet saet 150th anniv Kina. 1945. Luksus stemplet bedre komplet sæt - 150th Anniv. 26/3/2019 19:45 0
115,- DKK
kina 1955 bedre komplet saet inkl varianter michel 124 KINA. 1955. Bedre komplet sæt inkl. varianter. Michel €124 26/3/2019 19:48 0
kina 1932 40 28 forskellige martyrmaerker i 3 typer peking Kina. 1932+40. 28 forskellige martyrmærker i 3 typer:Peking 26/3/2019 19:52 0
kina 1939 40 32 forskellige dr sun yatsen s maerker alle l Kina. 1939-40. 32 forskellige Dr Sun Yatsen's mærker, alle l 26/3/2019 19:54 0
78,- DKK
kina 1941 14 dr sun yatsen maerker af new york print inkl Kina. 1941. 14 Dr Sun Yatsen mærker af New York Print, inkl. 26/3/2019 19:54 0
kina 1944 45 2 sjaeldne utakkede maerker 1 er 2 variant 5 KINA. 1944-45. 2 sjældne utakkede mærker. 1 er 2$, variant(5 26/3/2019 19:54 0
kina 1946 2 paent stemplet 1000 2 variant et utakket ne KINA. 1946. 2 pænt stemplet 1000$/2$, variant, et utakket ne 26/3/2019 19:56 0
38,- DKK
kina 1946 48 3 dr sun yatsen saet minus 5 maerker af d 1 Kina. 1946-48. 3 Dr Sun Yatsen sæt, minus 5 mærker, af d.1, 26/3/2019 20:08 0
japan og kina 2 store plancher med mange god gamle maerker m JAPAN og KINA.2 store plancher med mange god gamle mærker, m 26/3/2019 20:10 0
42,- DKK
kina 1931 37 17 forskellige dr sun yatsen maerker af d 1 o Kina. 1931-37. 17 forskellige Dr Sun Yatsen mærker af d.1. o 26/3/2019 20:12 0
kina 1912 3c 20c 3 paent stemplet bedre maerker fra d 2 rep Kina. 1912. 3c-20c, 3 pænt stemplet bedre mærker fra d.2 Rep 26/3/2019 20:12 0
kina 1949 bedre stempelmaerker i 18 blokkemed med overtryk Kina. 1949. Bedre stempelmærker i 18-blokkemed med overtryk 26/3/2019 20:12 0
kina 1923 postfrisk 4c i 4 blokke af d 2 beijing tryk kun KINA. 1923. Postfrisk 4C i 4-blokke af d.2. Beijing Tryk Kun 26/3/2019 20:14 0
kina 1925 prov junkmaerke 1c 3c med overtryk KINA. 1925. Prov. junkmærke 1C/3C med overtryk 26/3/2019 20:16 0
18,- DKK
kina 1940 postfrisk utakket 5 med fejl billed variant af Kina. 1940. Postfrisk utakket 5$ med fejl billed, variant af 26/3/2019 20:16 0
kina 1948 shanghao san yi overtrykt bedre prov 100 000 3 Kina. 1948. Shanghao San Yi overtrykt bedre prov. 100.000$/3 26/3/2019 20:16 0
kina 1913 12 ubrugt london tryk junkmaerker og hoestmaerker Kina. 1913. 12 ubrugt London tryk Junkmærker og Høstmærker, 26/3/2019 20:16 0
500,- DKK
kina 1913 33 luksus stempled junkmaerker af london tryk d Kina. 1913-33. Luksus stempled junkmærker af London Tryk, d. 26/3/2019 20:16 0
78,- DKK
kina 1914 diverse ubrugt d 1 peking tryk junkmaerker og hoe Kina. 1914. Diverse ubrugt d.1. Peking Tryk Junkmærker og Hø 26/3/2019 20:18 1
160,- DKK
kina 1923 1c med margin konstitution luksus stemplet sha KINA. 1923. 1C med margin, konstitution, luksus stemplet SHA 26/3/2019 20:18 0
kina 1932 bedre saet northwest scientific expedition kun 3 KINA. 1932. Bedre sæt-Northwest Scientific Expedition. Kun 3 26/3/2019 20:20 0
850,- DKK
kina 1931 d 1 london tryk sun yatsen bedre maerker 3 post KINA. 1931. D.1. London tryk Sun Yatsen bedre mærker. 3 post 26/3/2019 20:20 0
kina 1931 47 d 1 d 4 london tryk dr sun yatsen mi 60 3 KINA. 1931-47. D.1-d.4 London Tryk Dr Sun Yatsen, Mi €60,3 26/3/2019 20:20 0
kina 1921 komplet saet 25th anniv of chinese postal servic Kina. 1921. Komplet sæt-25th Anniv. of Chinese Postal Servic 26/3/2019 20:20 0
kina 1923 12 ubrugt junk og hoest maerker isaer de bedre 13 Kina. 1923. 12 ubrugt Junk- og Høst mærker, især de bedre 13 26/3/2019 20:20 0
155,- DKK
kina 1920 bedre saet overtrykt relif surtax pa d 1 peking Kina. 1920. Bedre sæt overtrykt"Relif Surtax" pa d.1 Peking 26/3/2019 20:20 0
kina 1923 33 ubrugt komplet saet af 5 overtrykt junkmaerker Kina. 1923-33. Ubrugt komplet sæt af 5 overtrykt junkmærker 26/3/2019 20:20 0

Viser: 1-30  af  382  linjer

Opdateret: 26/3/2019 07:42.