QXL.dkSøg131 søgeresultater fundet for Kina
1 2 3 4 5
luftpostbrev retur fra kina LUFTPOSTBREV RETUR FRA KINA 25/9/2018 13:11 0
kommunistkina med maomaerker KOMMUNISTKINA MED MAOMÆRKER 25/9/2018 15:20 0
macau blok 66i portugisk kina venskab postfrisk MACAU BLOK 66I PORTUGISK KINA VENSKAB POSTFRISK 25/9/2018 18:26 0
kina 2483 86 romaner sumpland postfrisk KINA 2483/86 ROMANER SUMPLAND POSTFRISK 25/9/2018 18:26 0
kina taiwan 423 26 turist aar landskab ubrugt KINA TAIWAN 423/26 TURIST ÅR LANDSKAB UBRUGT 25/9/2018 18:27 0
kina taiwan 372a 74a blok 8 skov kongres ubrugt postfrisk KINA TAIWAN 372A/74A + BLOK 8 SKOV KONGRES UBRUGT/POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina taiwan blok 38 blomster i postfrisk KINA - TAIWAN BLOK 38 BLOMSTER I. POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina taiwan blok 41 blomster iv postfrisk KINA - TAIWAN BLOK 41 BLOMSTER IV. POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina taiwan blok 40 blomster iii postfrisk KINA - TAIWAN BLOK 40 BLOMSTER III. POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina taiwan blok 39 blomster ii postfrisk KINA - TAIWAN BLOK 39 BLOMSTER II. POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina 2547 50 blok 66 kultur landskab postfrisk KINA 2547/50 + BLOK 66 KULTUR LANDSKAB POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina 2661 68 landskab postfrisk KINA 2661/68 LANDSKAB POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
18,- DKK
kina 2535 38 forfatter det gamle kina postfrisk KINA 2535/38 FORFATTER DET GAMLE KINA POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina 2692 97 40 aar huang bivhong postfrisk KINA 2692/97 40 ÅR HUANG BIVHONG POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina 2702 07 landskaber postfrisk KINA 2702/07 LANDSKABER POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
kina 3418 21 nytaars billerde yangliuqing smaaark postfrisk KINA 3418/21 NYTÅRS BILLERDE YANGLIUQING SMÅARK POSTFRISK 25/9/2018 18:27 0
japan og kina 2 store plancher med mange gamle maerker mege JAPAN og KINA. 2 store plancher med mange gamle mærker, mege 25/9/2018 19:38 0
42,- DKK
kina 1913 london tryk bedre porto maerke 1 2c med gummi KINA. 1913. London tryk bedre porto mærke 1/2C med gummi 25/9/2018 19:40 0
18,- DKK
kina 1913 london tryk bedre porto maerke 2c med gummi hae KINA. 1913. London tryk bedre porto mærke 2C med gummi hæ 25/9/2018 19:40 0
26,- DKK
kina 1912 49 stempelmaerker planche med diverse isaer inkl Kina. 1912-49. Stempelmærker. Planche med diverse, især inkl 25/9/2018 19:40 0
kina 1913 london tryk bedre porto maerke 1c med gummi hae KINA. 1913. London tryk bedre porto mærke 1C med gummi hæ 25/9/2018 19:42 0
kina 1913 london tryk porto maerke 1 2c michel 42 i KINA. 1913. London tryk porto mærke 1/2C. Michel 42/I. 25/9/2018 19:42 0
kina 1913 london tryk memorial bue ubrugt 1 michel 165 KINA. 1913. London Tryk Memorial Bue. Ubrugt 1$. Michel 165. 25/9/2018 19:42 0
kina 1913 london tryk porto maerker 1 2c og 1c begge stemp KINA. 1913. London Tryk porto mærker 1/2C og 1C, begge stemp 25/9/2018 19:42 0
kina 1914 25 3 typer ubrugt junkmaerker 1c d 1 mi 31 1 KINA. 1914-25. 3 typer ubrugt Junkmærker. 1C, d.1. Mi. €31,1 25/9/2018 19:44 0
kina 1913 15 london tryk porto maerke 1 2c og d 1 beijing KINA. 1913+15. London Tryk porto mærke 1/2C og d.1. Beijing 25/9/2018 19:44 0
kina 1915 d 1 beijing tryk porto maerke 2c michel 44 ii KINA. 1915. D.1. Beijing Tryk porto mærke 2C. Michel 44/II. 25/9/2018 19:44 0
kina 1915 d 1 beijing tryk porto maerke 4c michel 45 ii KINA. 1915. D.1. Beijing Tryk porto mærke 4C. Michel 45/II. 25/9/2018 19:44 0
19,- DKK
kina 1923 1c med margin konstitution luksus stemplet sha KINA. 1923. 1C med margin, konstitution, luksus stemplet SHA 25/9/2018 19:46 0
kina 1921 ubrugt 1c og 3c med gummi 25th anniv of chinese KINA. 1921. Ubrugt 1C og 3C med gummi-25th Anniv of Chinese 25/9/2018 19:46 0

Viser: 1-30  af  131  linjer

1 2 3 4 5 |
Opdateret: 25/9/2018 01:32.