QXL.dkSøg259 søgeresultater fundet for Kina
1 2 3 4 5 6 7 8 9
kina 1684 8 f porcelaen reklamekort china stamp agency KINA 1684 8 F. PORCELÆN REKLAMEKORT CHINA STAMP AGENCY 22/11/2019 13:56 0
kina 570 75 577 588 chrysemtemen blomster stemplet KINA 570/75 - 577/588 CHRYSEMTEMEN BLOMSTER STEMPLET 22/11/2019 13:56 0
275,- DKK
kina z 942 helsag kuvert 10f esperanto 71 kongres KINA ( Z 942) HELSAG KUVERT 10F. ESPERANTO 71 KONGRES 22/11/2019 14:02 0
kina brev med blok 68 mfl landskab sendt til irland 19 9 95 KINA BREV MED BLOK 68 MFL. LANDSKAB SENDT TIL IRLAND 19,9,95 22/11/2019 14:03 0
taiwain kina 988 91a 994a haeste postfrisk TAIWAIN ( KINA ) 988-91A + 994A HÆSTE POSTFRISK 22/11/2019 17:08 0
kina 1951 3 bedre aegte brugt maerker michel 160 Kina. 1951. 3 bedre ægte brugt mærker..Michel €160 22/11/2019 18:51 1
230,- DKK
kina 1958 stemplet komplet luftpost maerker saet michel 3 KINA. 1958. Stemplet komplet luftpost mærker sæt. Michel 3 22/11/2019 18:55 0
kina 1952 komplet saet gymnastics by radio 11 brugt og 29 Kina. 1952. Komplet sæt-Gymnastics by Radio. 11 brugt og 29 22/11/2019 18:55 0
52,- DKK
kina 1951 bedre aegte brugt maerker 20 000 og 50 000 af de Kina. 1951. Bedre ægte brugt mærker 20.000$ og 50.000$ af de 22/11/2019 19:00 0
kina 1950 bedre saet minus 200 flere stamplet beijing tia KINA. 1950. Bedre sæt minus 200$, flere stamplet BEIJING-Tia 22/11/2019 19:06 0
130,- DKK
kommunistisk kina i 1949 3 postfriske gode stempelmaerker me Kommunistisk KINA i 1949. 3 postfriske gode stempelmærker me 22/11/2019 19:07 0
38,- DKK
kina 1950 utroligt attraktivt stemplet 800 tian an men a KINA. 1950. Utroligt attraktivt stemplet 800$, Tian An Men a 22/11/2019 19:08 0
19,- DKK
kina nordoesttkina kommunistisk omraade 1949 1500 forside KINA. Nordøsttkina Kommunistisk Område. 1949. 1500$ forside 22/11/2019 19:15 1
kina 1950 aegte brugt komplet saet af tian an men 4 michel KINA. 1950. Ægte brugt komplet sæt af Tian An Men-4. Michel( 22/11/2019 19:15 0
kina nordoestkina kommunist omraade bedre maerker mi 33 Kina. Nordøstkina. Kommunist område. Bedre mærker Mi. €33++ 22/11/2019 19:20 0
kina nordoestkommunistisk omraade 1946 bedre maerke i par me Kina. Nordøstkommunistisk Område. 1946. Bedre mærke i par me 22/11/2019 19:23 0
kina 1949 kommunistiske omraader i nordkin og oestkina 10 m Kina. 1949. Kommunistiske områder i Nordkin og Østkina. 10 m 22/11/2019 19:28 0
kina 1950 7 bedre himmelsk freds plads maerker mi 128 Kina. 1950. 7 bedre himmelsk freds plads mærker. Mi. €128** 22/11/2019 19:31 0
135,- DKK
kina 1962 86 4 komplette dagligdags maerker saet manglende Kina. 1962-86. 4 komplette dagligdags mærker sæt, manglende 22/11/2019 19:38 0
kina 1950 aegte brugt originalt udgivet komplet saet signing KINA. 1950. Ægte brugt originalt udgivet komplet sæt-Signing 22/11/2019 19:40 0
kina 1951 2 bedre aegte brugt maerker michel 160 Kina. 1951. 2 bedre ægte brugt mærker...Michel €160. 22/11/2019 19:41 0
kina 1951 meget flot stemplet bedre 100 000 tian an men KINA. 1951. Meget flot stemplet bedre 100.000$ Tian An Men. 22/11/2019 19:42 0
1000,- DKK
kina 1957 78 komplet luftpost saet samt industriel landbru Kina. 1957-78. Komplet luftpost sæt samt Industriel, landbru 22/11/2019 19:42 0
kina oestkina kommunistisk omraade 1949 bedre 5 mi 480 Kina. Østkina Kommunistisk Område. 1949. Bedre 5$...Mi. €480 22/11/2019 19:42 0
300,- DKK
kina 1951 paent stemplet originalt udgivet komplet saet defe KINA. 1951. Pænt stemplet originalt udgivet komplet sæt-Defe 22/11/2019 19:43 0
195,- DKK
kina 1950 bedre 2000 tian an men set 1 michel 17 22 KINA. 1950. Bedre 2000$-Tian An Men Set-1. Michel 17. €22** 22/11/2019 19:49 0
kina 1947 kommunistisk nordoest omraade staerkt forkert perf Kina. 1947. Kommunistisk Nordøst Område. Stærkt forkert perf 22/11/2019 19:56 0
kina 1950 bedre prov maerke 800 med overtryk chinese peo Kina. 1950. Bedre prov. mærke 800$ med overtryk "Chinese Peo 22/11/2019 19:58 0
kina oestkina kommunistisk omraade 1949 5 med overtryk et Kina. Østkina Kommunistisk Område. 1949. 5$ med overtryk, et 22/11/2019 20:03 0
kina 1950 3 bedre postfriske maerker af tiananmen square fr Kina. 1950. 3 bedre postfriske mærker af Tiananmen Square fr 22/11/2019 20:11 0

Viser: 1-30  af  259  linjer

1 2 3 4 5 6 7 8 9 |
Opdateret: 22/11/2019 00:57.