QXL.dkSøg1022 søgeresultater fundet for Norge
saet fdk det loese 1144 49 SÆT FDK + DET LØSE 1144-49 23/6/2017 21:58 0
norge lot med nye maerker NORGE - LOT MED NYE MÆRKER 27/6/2017 22:51 18
norge nr 7 stemplet Norge nr. 7 stemplet < 35 min. 0
500,- DKK
norge 1562 hav beskadiget brev med to stemplet fra koebh NORGE 1562 HAV BESKADIGET BREV MED TO STEMPLET FRA KØBH. < 43 min. 0
norge 78 5 oere julemaerke roede kors 1915 postkort til NORGE 78 5 ØRE + JULEMÆRKE RØDE KORS 1915 POSTKORT TIL < 43 min. 0
norge porto frit tjenste brev til trondhjeim afs NORGE PORTO FRIT TJENSTE BREV TIL TRONDHJEIM AFS. < 43 min. 0
norge 789c 96c saet med saerstempler nidaroe 78 ung NORGE 789C/96C SÆT MED SÆRSTEMPLER NIDARØ 78 UNG < 44 min. 0
norge fdc 955 arbeidsliv ii blok NORGE FDC 955 ARBEIDSLIV II BLOK < 44 min. 0
23,- DKK
norge 955 arbeisliv ii papir indus postfrisk blok NORGE 955 ARBEISLIV II. PAPIR INDUS. POSTFRISK BLOK < 44 min. 0
18,- DKK
norge fdc 401 03 tele afs ulefoss til usa NORGE FDC 401/03 TELE AFS ULEFOSS TIL USA < 44 min. 0
norge fdc 362 64 oslo universitet afs hvittingfoss til usa NORGE FDC 362/64 OSLO UNIVERSITET AFS HVITTINGFOSS TIL USA < 44 min. 0
norge julemaerke 1906 dr maud postfrisk NORGE JULEMÆRKE 1906 DR. MAUD POSTFRISK < 46 min. 0
norge mest nyere bedre fra udvalgshefter m v 450 gram Norge mest nyere. bedre fra udvalgshefter m.v. 450 gram. 22/6/2017 16:02
420,- DKK
norge anbefalet brev til danmark sat i strafporto 7236 NORGE anbefalet brev til Danmark sat i STRAFPORTO- ( 7236) 22/6/2017 17:15 0
norge lokal brev sendt fra nordkapp 26 6 1969 1351 Norge lokal brev sendt fra NORDKAPP 26.6.1969. -(1351) 22/6/2017 17:55 0
norge brev sendt til usa fra nordkapp 1958 1351 Norge brev sendt til USA fra NORDKAPP 1958 -(1351) 22/6/2017 17:55 0
norge brev fra polhavet 22 2 1926 1352 NORGE brev fra POLHAVET 22.2.1926 - (1352) 22/6/2017 17:55 0
norge udlands brev sendt til goeteborg 1960 1352 NORGE udlands- brev sendt til GØTEBORG- 1960 - (1352) 22/6/2017 17:55 0
norge udlands brev sendt til australien 1910 1353 NORGE udlands- brev sendt til AUSTRALIEN 1910 - (1353) 22/6/2017 17:55 0
norge udlands brev sendt til usa 1923 1353 NORGE udlands- brev sendt til USA 1923 - (1353) 22/6/2017 17:55 0
norge brev sendt fra bergen 1955 med 4 blok 1354 NORGE brev sendt fra BERGEN 1955 med 4 blok - (1354) 22/6/2017 17:55 0
norge 3 specialplancher fra den norske frimaerkeklub Norge - 3 specialplancher fra Den Norske Frimærkeklub 22/6/2017 19:35 0
norge kon tiki jubilaeumsbrev 4 saermapper Norge. Kon-Tiki Jubilæumsbrev + 4 særmapper 22/6/2017 19:35 0
195,- DKK
norge saerudgivelse norske heftemaerker Norge - særudgivelse - "Norske Heftemærker" 22/6/2017 19:35 0
101,- DKK
saerudgivelse norges vakre natur mappe med 38 maerker Særudgivelse "Norges Vakre Natur" Mappe med 38 mærker 22/6/2017 19:35 0
saerudgivelse beroemte nordmenn mappe med 32 maerker Særudgivelse "Berømte Nordmenn" Mappe med 32 mærker. 22/6/2017 19:35 0
norges fodboldforbund vm frankrig 1998 Norges Fodboldforbund - VM Frankrig 1998 22/6/2017 19:35 0
norge nordkap 20 og 30 oere Norge - Nordkap, 20 og 30 øre 22/6/2017 19:35 0
norge frimaerkets dag 1984 med spoecimen maerker Norge. Frimærkets Dag 1984 - MED Spoecimen-mærker 22/6/2017 19:35 0
norge 6 skillingsmaerker Norge. 6 skillingsmærker 22/6/2017 19:35 0

Viser: 1-30  af  1000  linjer

Opdateret: 22/6/2017 13:58.