QXL.dkSøg983 søgeresultater fundet for Norge
hel ark fra norge HEL ARK FRA NORGE 28/3/2019 22:16 0
norge juleark 1973 utakket med forskut tryk NORGE JULEARK 1973 UTAKKET MED FORSKUT TRYK 1/4/2019 20:14 0
norge foelgebrev sendt til bergen 13 9 1924 NORGE FØLGEBREV sendt til BERGEN 13.9.1924. < 52 min. 0
norge flot foelgebrev sendt fra trondhjem til bergen 1927 NORGE FLOT følgebrev sendt fra TRONDHJEM til BERGEN 1927. < 52 min. 0
norge afa 343 lux stemplet sander 5 6 1948 Norge AFA 343 LUX stemplet SANDER 5.6.1948. < 52 min. 0
24,- DKK
norge brev fra 1875 sendt fra gol dato i brev Norge brev fra 1875 sendt fra GOL . dato i brev. < 52 min. 0
norge anbefalet postoppkrav 10 kr fra 1953 Norge Anbefalet + postoppkrav 10 kr fra 1953. < 52 min. 0
norge skibspost m s nordpol udlands kort sendt til usa Norge SKIBSPOST M/S NORDPOL udlands kort sendt til USA. < 52 min. 0
norge foelgebrev sendt fra maaloey til bergen NORGE FØLGEBREV sendt fra MÅLØY til BERGEN. < 52 min. 0
norge 2 udlands brev sendt til danmark Norge 2 udlands-brev sendt til DANMARK. < 52 min. 0
norge 2 udlands kort sendt til danmark Norge 2 udlands kort sendt til DANMARK. < 52 min. 0
norge 2 helsager stemplet 1903 Norge 2 helsager stemplet 1903. < 52 min. 0
norge 10 kr svalbard farvetryk forskydning 2553 NORGE 10 kr SVALBARD - FARVETRYK FORSKYDNING - (2553) < 52 min. 0
375,- DKK
norge afa 290 292 nordkap postfrisk 2731 3 NORGE AFA 290-292 - NORDKAP postfrisk - ( 2731-3) < 52 min. 0
24,- DKK
norge afa 394 396 nordkap postfrisk 2731 4 NORGE AFA 394-396 - NORDKAP postfrisk - ( 2731-4) < 52 min. 0
norge afa retur maerke 1 ustemplet q 475 NORGE AFA RETUR mærke 1 ustemplet - (Q-475) < 53 min. 0
700,- DKK
norge brev fra 1951 norsk feldtpostkontor 1006 norge BREV FRA 1951 - NORSK FELDTPOSTKONTOR - ( 1006) < 54 min. 0
norge skibspost brev sendt med m s tamerland 1008 2 NORGE SKIBSPOST brev sendt med M/S TAMERLAND - ( 1008-2) < 54 min. 0
norge helsag fra 1915 sendt til faeroeerne 160345 NORGE helsag fra 1915 sendt til FÆRØERNE - ( 160345) < 54 min. 0
norge vaerdi brev 50 kr sendt til danmark 1937 2519 4 NORGE værdi-brev 50 kr sendt til Danmark 1937 - (2519-4) 26/3/2019 09:06 0
norge tjeneste afa 60 lux stemplet stokke 1949 Norge Tjeneste AFA 60 LUX stemplet STOKKE 1949. 26/3/2019 11:26 0
24,- DKK
norge afa 340 lux stemplet saele 4 ix 1947 Norge AFA 340 LUX stemplet SÆLE 4.IX 1947. 26/3/2019 11:26 0
24,- DKK
norge 2 udlands brev sendt til danmark Norge 2 udlands-brev sendt til DANMARK. 26/3/2019 11:26 0
norge 2 udlands brev sendt til danmark Norge 2 udlands brev sendt til DANMARK. 26/3/2019 11:26 0
polen brev til norge med norsk stempel Polen brev til Norge med norsk stempel ??? 26/3/2019 11:26 0
norge afa 520 a postfrisk 2493 5 NORGE AFA 520 A postfrisk - (2493-5) 26/3/2019 11:26 0
norge udlands brev sendt til danmark stp nordbanernes poste Norge udlands-brev sendt til Danmark stp. NORDBANERNES POSTE 26/3/2019 11:27 0
norge udlands anbefalet brevsendt til usa fra oslo20 4 1939 Norge udlands ANBEFALET BREVsendt til USA fra OSLO20.4.1939. 26/3/2019 11:27 0

Viser: 1-30  af  983  linjer

Opdateret: 26/3/2019 07:42.