QXL.dkSøg998 søgeresultater fundet for Norge
4 juleark fra norsk folkehjelp 1956 57 58 og 59 4 JULEARK FRA NORSK FOLKEHJELP 1956-57-58- OG 59 27/1/2019 16:44 0
hel ark fra norge HEL ARK FRA NORGE 27/1/2019 16:50 0
norge drammen bypost nytryk drafnia 76 helark NORGE DRAMMEN BYPOST NYTRYK DRAFNIA 76 HELARK 20/1/2019 18:46 0
gamle norske frimaerker se 10 billeder GAMLE NORSKE FRIMÆRKER SE 10 BILLEDER. 20/1/2019 18:48 1
norge julefrimaerker 1986 87 88 1991 indsat i folder NORGE JULEFRIMÆRKER 1986,87,88+ 1991 INDSAT I FOLDER 20/1/2019 19:02 0
norge fdc 661 62 interjunex 72 NORGE FDC 661/62 INTERJUNEX 72 20/1/2019 19:02 0
norge 271 273 brev med saerstempel moss filat 10 aar jub NORGE 271,273 BREV MED SÆRSTEMPEL MOSS FILAT. 10 ÅR JUB. 20/1/2019 19:03 0
norge 288 89 eu post konf 4 blokke paens st oeysand NORGE 288/89 EU POST KONF. 4 BLOKKE PÆNS ST. ØYSAND 20/1/2019 19:04 0
norge 95 40 oere posthorn vaerdi brev 10 kr afs 5 8 18 NORGE 95 40 ØRE POSTHORN - VÆRDI BREV 10 KR AFS. 5,8,18 20/1/2019 19:04 0
norge 711 brev afs lierbyen 25 6 76 til dk ankommet til NORGE 711 BREV AFS LIERBYEN 25,6,76 TIL DK ANKOMMET TIL 20/1/2019 19:04 0
norge 208 1 kr loeve flygjebrev afs bryne 8vi44 til NORGE 208 1 KR LØVE FLYGJEBREV AFS BRYNE 8VI44 TIL 20/1/2019 19:04 0
norge 319 15 oere wergeland brevkort med saerstempel NORGE 319 15 ØRE WERGELAND BREVKORT MED SÆRSTEMPEL 20/1/2019 19:04 0
norge 217 7 oere tryksag med saerstempel oslo frimerkets NORGE 217 7 ØRE TRYKSAG MED SÆRSTEMPEL OSLO FRIMERKETS 20/1/2019 19:04 0
norge 214 20 oere nansen brev med saerstempel oslo NORGE 214 20 ØRE NANSEN BREV MED SÆRSTEMPEL OSLO 20/1/2019 19:04 0
norge mb 5 posthornet 100 aar blok NORGE MB 5 POSTHORNET 100 ÅR BLOK 20/1/2019 19:04 0
norge 1378 84 3 kuverter med paent stemplet maerker NORGE 1378/84 3 KUVERTER MED PÆNT STEMPLET MÆRKER 20/1/2019 19:04 0
norge fdc 457 58 flygtning hjelp 1960 NORGE FDC 457/58 FLYGTNING HJELP 1960 20/1/2019 19:06 0
norge 329 375 postkort sas ffc around the world NORGE 329+375 POSTKORT SAS FFC AROUND THE WORLD 20/1/2019 19:06 0
norge z 29 afa 4 4 skilling oskar stemplet NORGE ( Z 29 ) AFA 4 4 SKILLING OSKAR STEMPLET 20/1/2019 19:07 0
norge helsag kuvert k 50 jule 1980 blomst sendt drammen NORGE HELSAG KUVERT K 50 JULE 1980 BLOMST SENDT DRAMMEN 20/1/2019 19:07 0
norge 1033 34c julefrimaerke 1989 paa folder fra posten NORGE 1033/34C JULEFRIMÆRKE 1989 PÅ FOLDER FRA POSTEN 20/1/2019 19:08 0
10,- DKK
norge haefte 902 julefrimaerke 1983 stemplet NORGE HÆFTE 902 JULEFRIMÆRKE 1983 STEMPLET 20/1/2019 19:08 0
21,- DKK
norge 483 84 skov jub 100 aar postfrisk NORGE 483/84 SKOV JUB. 100 ÅR POSTFRISK 20/1/2019 19:11 0
norge udlandsbrev sendt til hamburg 1920 NORGE udlandsbrev sendt til HAMBURG 1920. 20/1/2019 19:42 0
norge udlandsbrev sendt til kansas city 1924 NORGE udlandsbrev sendt til KANSAS CITY 1924. 20/1/2019 19:42 0
norge udlands kort sendt til london 20 3 1920 Norge udlands-kort sendt til LONDON 20.3.1920. 20/1/2019 19:42 0
norge afa 74 2 kr roed haakon 2495 2 NORGE AFA 74 - 2 kr. rød HAAKON - (2495-2) 20/1/2019 19:42 0
norge afa 74 2 kr roed haakon 2495 3 NORGE AFA 74 - 2 kr. rød HAAKON - (2495-3) 20/1/2019 19:43 0
norge udlands brev sendt til usa 1926 1004 Norge udlands-brev - sendt til USA 1926 - ( 1004) 20/1/2019 19:45 0
rec brev 1926 skien koebenhavn 50 oere posthorn single Rec. brev 1926 Skien-København. 50 øre posthorn single. 20/1/2019 20:28 0

Viser: 1-30  af  998  linjer

Opdateret: 20/1/2019 14:16.