QXL.dkSøg1014 søgeresultater fundet for Norge
norsk juleark rast fra 1923 NORSK JULEARK RAST FRA 1923 26/5/2019 21:30 0
norsk juleark rast fra 1918 19 NORSK JULEARK RAST FRA 1918-19 26/5/2019 21:32 0
juleark fra 1985 ufoldet y m k JULEARK FRA 1985 UFOLDET Y.M.K 26/5/2019 21:34 0
norge juleark 1973 utakket med forskut tryk NORGE JULEARK 1973 UTAKKET MED FORSKUT TRYK 30/5/2019 21:58 0
ca 1200 norge CA. 1200 NORGE < 3 min. 0
norge afa nr 3 3 skilling graa stemplet 3166 1 Norge Afa nr. 3, 3 skilling grå, stemplet (3166-1) < 33 min. 0
185,- DKK
norge brev sendt fra follebu til danmark NORGE brev sendt fra Follebu til Danmark. < 34 min. 0
14,- DKK
norge brev sendt fra stabekk til danmark 1926 NORGE brev sendt fra Stabekk til Danmark 1926. < 34 min. 0
12,- DKK
norge brev sendt fra stabekk sendt til england NORGE brev sendt fra Stabekk sendt til England < 34 min. 0
16,- DKK
norge censur brev sendt fra follebu til danmark NORGE CENSUR brev sendt fra Follebu til Danmark. < 34 min. 0
island brev sendt til norge 1422 Island brev sendt til Norge. (1422) < 34 min. 0
norge skibs brev m s moeldanger sendt til usa 2966 1 Norge Skibs-brev M/S Møldanger sendt til USA (2966-1) < 34 min. 0
norge udlands brev sendt til usa 1946 2966 2 Norge udlands-brev sendt til USA 1946 (2966-2) < 34 min. 0
norge sas flyvning til burma 2966 3 Norge SAS flyvning til Burma (2966-3) < 34 min. 0
norge stemplet miniark fra 2002 3046 1 Norge stemplet miniark fra 2002 (3046-1) < 34 min. 0
norge stemplet miniark fra 2003 3046 2 Norge stemplet miniark fra 2003 (3046-2) < 34 min. 0
norge stemplet miniark fra 1991 2004 3046 3 Norge stemplet miniark fra 1991/2004 (3046-3) < 34 min. 0
norge brev sendt til danmark 1933 2958 1 Norge brev sendt til Danmark 1933 (2958-1) < 35 min. 0
norge brev sendt til anmark fra 1923 2958 2 Norge brev sendt til anmark fra 1923 (2958-2) < 35 min. 0
norge brev sendt til tyskland 1898 2958 4 Norge brev sendt til Tyskland 1898 (2958-4) < 35 min. 0
kort til norge fra 1906 sendt fra soemand 3037 Kort til Norge fra 1906 sendt fra sømand. (3037) < 35 min. 0
norsk brev sendt til koebenhavn stemplet gausa 1055 Norsk brev sendt til København stemplet GAUSA. (1055) < 36 min. 0
18,- DKK
norge postfrisk 4 blok afa nr 520a 2025 c Norge postfrisk 4 blok AFA nr. 520A (2025 C) < 36 min. 0
fra norge til danmark 1974 fra Norge til Danmark, 1974 < 52 min. 0
norge 288 89 eu post konf 4 blokke paens st oeysand NORGE 288/89 EU POST KONF. 4 BLOKKE PÆNS ST. ØYSAND 25/5/2019 17:26 0
norge 95 40 oere posthorn vaerdi brev 10 kr afs 5 8 18 NORGE 95 40 ØRE POSTHORN - VÆRDI BREV 10 KR AFS. 5,8,18 25/5/2019 17:26 0
norge 711 brev afs lierbyen 25 6 76 til dk ankommet til NORGE 711 BREV AFS LIERBYEN 25,6,76 TIL DK ANKOMMET TIL 25/5/2019 17:26 0
norge 208 1 kr loeve flygjebrev afs bryne 8vi44 til NORGE 208 1 KR LØVE FLYGJEBREV AFS BRYNE 8VI44 TIL 25/5/2019 17:26 0
norge 319 15 oere wergeland brevkort med saerstempel NORGE 319 15 ØRE WERGELAND BREVKORT MED SÆRSTEMPEL 25/5/2019 17:26 0
norge 217 7 oere tryksag med saerstempel oslo frimerkets NORGE 217 7 ØRE TRYKSAG MED SÆRSTEMPEL OSLO FRIMERKETS 25/5/2019 17:26 0

Viser: 1-30  af  1000  linjer

Opdateret: 25/5/2019 13:21.