QXL.dkSøg723 søgeresultater fundet for Norge
norge 955 arbeisliv ii papir indus postfrisk blok NORGE 955 ARBEISLIV II. PAPIR INDUS. POSTFRISK BLOK < 1 min. 0
18,- DKK
norge julemaerke 1906 dr maud postfrisk NORGE JULEMÆRKE 1906 DR. MAUD POSTFRISK < 2 min. 0
norge 172 75 nansen i ubrugt NORGE 172/75 NANSEN I. UBRUGT < 2 min. 0
norge 970 roede kors 87 postfrisk blok NORGE 970 RØDE KORS 87 POSTFRISK BLOK < 4 min. 0
16,- DKK
norge fdc 761 64 foerste dampskip NORGE FDC 761/64 FØRSTE DAMPSKIP < 4 min. 0
norge 423 35 oere nordkapp postkort afs hannerfest NORGE 423 35 ØRE NORDKAPP POSTKORT AFS. HANNERFEST < 4 min. 0
norge 461 skib brev med tms norwegian ships serve the NORGE 461 SKIB BREV MED TMS NORWEGIAN SHIPS SERVE THE < 4 min. 0
danmark norge sverige sas ffc 24 2 1957 polar flyvning DANMARK, NORGE ,SVERIGE SAS FFC 24,2,1957 POLAR FLYVNING < 4 min. 0
norge 801 03 julefrimaerke 78 postfrisk NORGE 801/03 JULEFRIMÆRKE 78 POSTFRISK < 5 min. 0
14,- DKK
norge 1343 cn hval brev afs hammerfest 21 07 01 til dk NORGE 1343 CN HVAL BREV AFS. HAMMERFEST 21,07,01 TIL DK < 5 min. 0
norge 985 uhrfugl skibs brev afs m s finnmarken NORGE 985 UHRFUGL SKIBS BREV AFS M/S FINNMARKEN < 5 min. 0
norge 465 sas ffc 747 b flight 1 4 71 oslo til new york NORGE 465 SAS FFC. 747 B FLIGHT 1,4,71 OSLO TIL NEW YORK < 5 min. 0
norge 482 sas ffc trans siberian express flight oslo NORGE 482 SAS FFC TRANS SIBERIAN EXPRESS FLIGHT OSLO < 5 min. 0
norge 543 44 roede kors 100 aar postfrisk 4 blok NORGE 543/44 RØDE KORS 100 ÅR POSTFRISK 4 BLOK < 6 min. 0
aeldre norge plancher breve helsager 10 billeder Ældre Norge. plancher + breve/helsager. 10 billeder < 7 min.
760,- DKK
norge kuvert med guld tryk fra 2007 9767 NORGE KUVERT med GULD tryk fra 2007 - ( 9767) 19/2/2018 16:14 0
norge udlands kort sendt til usa 1925 brevtkort fra norge Norge udlands kort sendt til USA 1925.-(Brevtkort fra Norge) 19/2/2018 18:15 0
norsk aarsmappe fra 1987 Norsk årsmappe fra 1987. 19/2/2018 18:15 0
norge rodelot med postfriske maerker 2074 b Norge rodelot med postfriske mærker 2074-b 19/2/2018 18:15 0
norge afa 74 2 kr roed haakon 2495 5 NORGE AFA 74 - 2 kr. rød HAAKON - (2495-5) 19/2/2018 18:20 0
norge 14 oere orange loever ustemplet 2336 3 NORGE 14 øre orange løver ustemplet - ( 2336-3) 19/2/2018 19:15 0
norden 10 000 stk alle 7 lande flest danmark breve Norden. 10.000 stk. Alle 7 lande. Flest Danmark. + breve 19/2/2018 19:32
norge skibsbrev sendt til kiel 1973 Norge SKIBSBREV sendt TIL KIEL 1973. 20/2/2018 04:14 0
norge udlands kort sendt fra vestby 11 1 1938 til tyskland Norge udlands kort sendt fra VESTBY 11.1.1938 til Tyskland. 20/2/2018 04:15 0
norge udlands kort sendt til usa 1923 Norge udlands kort sendt til USA 1923. 20/2/2018 04:17 0
norge 2 kort fra 1903 og 1910 Norge 2 kort fra 1903 og 1910. 20/2/2018 04:18 0
norge 2 stemplet kort Norge 2 stemplet kort. 20/2/2018 04:18 0
norge afa 74 2 kr roed haakon 2495 6 NORGE AFA 74 - 2 kr. rød HAAKON - (2495-6) 20/2/2018 09:14 0
norge 4 bloksaet norwex postfrisk afa 407 9 6403 Norge. 4-bloksæt Norwex postfrisk. AFA 407/9 (6403) 20/2/2018 11:20 0
395,- DKK
brev til norge med 4 og 8 oere afa 23b 25b Brev til Norge med 4 og 8 øre. AFA 23B, 25B 20/2/2018 11:20 0

Viser: 1-30  af  723  linjer

Opdateret: 19/2/2018 14:59.