QXL.dkSøg163 søgeresultater fundet for Vaser
1 2 3 4 5 6
stort glasfad Stort glasfad. 20/1/2019 18:30
vase og skaal fra bing groendahl Vase og skål fra Bing & Grøndahl 20/1/2019 21:15 0
4 stk hjorth keramik vaser se foto og beskrivelsen 4 stk Hjorth keramik vaser ( se foto og beskrivelsen) 20/1/2019 23:06 0
pietro krohns rococo skaal fra bing groendahl nr 446 af 750 PIETRO KROHNs ROCOCO SKÅL fra BING & GRØNDAHL nr. 446 af 750 21/1/2019 00:02
236,- DKK
fad fra egersund i norge mrk egersund flint fra 50 erne Fad fra Egersund i Norge mrk. Egersund-FLINT. Fra 50'erne. 21/1/2019 13:32
fyens glasvaerk 1924 2 smukke tilbehoersskaale se beskr Fyens Glasværk 1924 - 2 smukke tilbehørsskåle - se beskr. 21/1/2019 18:24 0
royal copenhagen fajance fad 26 5 x 26 5 cm Royal Copenhagen fajance fad - 26,5 x 26,5 cm. 21/1/2019 18:48 0
2 kina vaser 2 Kina vaser 21/1/2019 22:50 0
395,- DKK
royal copenhagen 1 sort Royal Copenhagen 1 sort 21/1/2019 23:44 0
350,- DKK
luigi bormioli smuk karaffel Luigi Bormioli. Smuk Karaffel 22/1/2019 10:48
175,- DKK
b g skaal nr 1684 5454 med hundemotiv i bunden B&G skål nr. 1684/5454 med hundemotiv i bunden 22/1/2019 11:22
350,- DKK
sesto fiamma smuk haandmalet skaal Sesto Fiamma smuk håndmalet skål 22/1/2019 13:54
lille laag skrin i delft Lille låg skrin i delft 22/1/2019 15:05 0
to hospitalsvaser fra fyens glasvaerk 1934 a 68 kr To hospitalsvaser fra Fyens Glasværk 1934 a 68 kr. 22/1/2019 18:08 0
68,- DKK
b g gammelt flot fad 17 x 17 cm uden skaar B&G, GAMMELT FLOT FAD. 17 X 17 CM. UDEN SKÅR. 22/1/2019 18:12 0
2 nye vaser i aedelt blaest krystal glas nye i orig indpak 2 NYE VASER I ÆDELT BLÆST KRYSTAL GLAS. NYE. I ORIG. INDPAK. 22/1/2019 18:12 0
kgl tedaaser med 2 dronninger 1775 1975 uden skaar KGL. TEDÅSER MED 2 DRONNINGER 1775-1975.UDEN SKÅR. 22/1/2019 18:12 0
120,- DKK
b g h c andersen te krukke med laag h 18 cm b 10 5 cm B&G H.C. ANDERSEN TE KRUKKE MED LÅG. H. 18 CM.B. 10,5 CM. 22/1/2019 18:12 0
220,- DKK
kgl fad oe 30 cm h 3 5 cm flot stand KGL. FAD Ø.30 CM. H. 3,5 CM. FLOT STAND. 22/1/2019 18:12 0
280,- DKK
b g kuvert askebaegre 3 stk uden skaar B&G KUVERT ASKEBÆGRE. 3 STK. UDEN SKÅR. 22/1/2019 18:12 0
kongelig skaal askebaeger oe 18 5 cm KONGELIG SKÅL/ASKEBÆGER. Ø = 18,5 CM. 22/1/2019 18:13 0
b g 4 stk askebaegre 12 5 x 12 5 cm 8 x 8 cm B&G 4 STK. ASKEBÆGRE. 12,5 X 12,5 CM. + 8 X 8 CM. 22/1/2019 18:13 0
kgl krystal skaal oe 29 cm h 19 cm u skaar KGL. KRYSTAL SKÅL. Ø. = 29 CM. H. = 19 CM. U/SKÅR. 22/1/2019 18:13 0
360,- DKK
stort glas fad haandlavet af annelise christensen oe 37 cm STORT GLAS FAD. HÅNDLAVET AF ANNELISE CHRISTENSEN Ø.=37 CM. 22/1/2019 18:13 0
350,- DKK
kgl askebaegre den lille havfrue og oernebjerg rebild bakker KGL. ASKEBÆGRE, DEN LILLE HAVFRUE OG ØRNEBJERG REBILD BAKKER 22/1/2019 18:13 0
160,- DKK
kgl krystal skaale 3 stk i forsk str oe 9 5 12 14 cm KGL. KRYSTAL SKÅLE 3 STK. I FORSK. STR. Ø. 9,5 + 12 + 14 CM. 22/1/2019 18:13 0
b g juleskaal oe 11 5 cm h 7 5 cm uden skaar B&G JULESKÅL. Ø. 11,5 CM. H. 7,5 CM. UDEN SKÅR. 22/1/2019 18:13 0
b g vase nr 725 5504 h 24 cm oe 13 5 cm uden skaar B&G VASE NR. 725-5504. H. 24 CM. Ø. 13,5 CM. UDEN SKÅR. 22/1/2019 18:13 0
440,- DKK
b g vase nr 8790 247 h 22 oe 12 cm uden skaar B&G VASE NR. 8790-247 H. 22 Ø. 12 CM. UDEN SKÅR. 22/1/2019 18:13 0
320,- DKK
kgl te krukke med laag dr margrethe og juliane marie KGL. TE KRUKKE MED LÅG. DR. MARGRETHE OG JULIANE MARIE 22/1/2019 18:13 0
140,- DKK

Viser: 1-30  af  163  linjer

1 2 3 4 5 6 |
Opdateret: 20/1/2019 14:15.