QXL.dkSøg315 søgeresultater fundet for Vaser
vase i presset glas fra fyns glasvaerk Vase i presset glas fra Fyns Glasværk 24/5/2017 06:52 0
portionsglas hamlet Portionsglas Hamlet 24/5/2017 08:00 0
aebleformet glasskaal 6 asietter Æbleformet glasskål + 6 Asietter 24/5/2017 08:05 0
punchbowle med 8 kopper Punchbowle med 8 kopper 24/5/2017 08:05 0
lyngby tekande Lyngby tekande 24/5/2017 08:39 0
b g vase nr 546 5243 B&G Vase nr.546-5243 24/5/2017 09:31 0
350,- DKK
prism vase annegrete halling koch 1817 5473 bing groendahl PRISM VASE ANNEGRETE HALLING-KOCH 1817-5473 BING & GRØNDAHL 24/5/2017 10:08
riihim en lasi grapponia nanny still klar flaske h 19cm Riihimäen lasi. GRAPPONIA. Nanny Still. Klar flaske. H: 19cm 24/5/2017 12:16 0
flot kaffekande fra stellet kronborg med guldkant Flot Kaffekande fra Stellet Kronborg med guldkant 24/5/2017 15:10 0
art deco porcelaen vase fra krautheim selb bavaria ca 1920 Art Deco porcelæn vase fra Krautheim selb bavaria ca.1920 24/5/2017 17:10 0
300,- DKK
4 stk spiegelau glasskaale 4 stk. Spiegelau glasskåle. 24/5/2017 17:18
soed vase fra bing groendal i porcelaen Sød vase fra Bing & Grøndal i Porcelæn 24/5/2017 17:30 0
kgl 2 stk skaale i krakeleret look stor oe 21 cm h 4 5 cm KGL. 2 STK. SKÅLE I KRAKELERET LOOK. STOR:Ø.21 CM. H. 4,5 CM 24/5/2017 17:31 0
280,- DKK
kgl glasfad oe ca 30 cm meget flot KGL. GLASFAD Ø. CA. 30 CM. MEGET FLOT. 24/5/2017 17:31 0
230,- DKK
musselmalet kgl bord lighter h 10 cm oe 5 5 cm 1 sorter MUSSELMALET KGL. BORD LIGHTER. H. 10 CM. Ø. 5,5 CM. 1 SORTER 24/5/2017 17:31 0
520,- DKK
kgl skaal nr 371 draabeformet l 30 cm b 16 cm h 9 cm KGL. SKÅL NR. 371, DRÅBEFORMET. L. 30 CM. B. 16 CM. H. 9 CM. 24/5/2017 17:31 0
350,- DKK
b g gammelt flot fad 17 x 17 cm uden skaar B&G, GAMMELT FLOT FAD. 17 X 17 CM. UDEN SKÅR. 24/5/2017 17:32 0
vase malet paa aalborg porcelaens maleri af birgit petersen VASE ,MALET PÅ AALBORG PORCELÆNS MALERI AF BIRGIT PETERSEN. 24/5/2017 17:32 0
stor gulvvase i krakeleret look fra bjork h 43 cm oe 25 cm STOR GULVVASE I KRAKELERET LOOK FRA BJORK. H. 43 CM. Ø.25 CM 24/5/2017 17:32 0
170,- DKK
4 smaa juleplater talerkner v52 4 små juleplater/ talerkner (V52) 24/5/2017 17:34 0
kgl krystal fyrfads holder oe 12 cm h 5 cm u skaar KGL. KRYSTAL FYRFADS HOLDER. Ø. 12 CM. H. 5 CM. U/SKÅR. 24/5/2017 17:34 0
kgl krystal skaal oe 29 cm h 19 cm u skaar KGL. KRYSTAL SKÅL. Ø. = 29 CM. H. = 19 CM. U/SKÅR. 24/5/2017 17:34 0
360,- DKK
kgl krystal fyrfads holdere 5 stk oe 10 cm h 5 cm KGL. KRYSTAL FYRFADS HOLDERE, 5 STK. Ø. 10 CM. H. 5 CM. 24/5/2017 17:34 0
2 nye vaser i aedelt blaest krystal glas nye i orig indpak 2 NYE VASER I ÆDELT BLÆST KRYSTAL GLAS. NYE. I ORIG. INDPAK. 24/5/2017 17:34 0
stort glas fad haandlavet af annelise christensen oe 37 cm STORT GLAS FAD. HÅNDLAVET AF ANNELISE CHRISTENSEN Ø.=37 CM. 24/5/2017 17:34 0
350,- DKK
glasflaske med spilledaase af algot povelsen h 24 b 12 cm GLASFLASKE MED SPILLEDÅSE AF ALGOT POVELSEN. H.=24, B.=12 CM 24/5/2017 17:34 0
190,- DKK
b g 2 vaser h 13 5 17 5 cm oe 8 11 cm uden skaar B&G 2 VASER H. 13,5 + 17,5 CM. Ø. = 8+11 CM. UDEN SKÅR. 24/5/2017 17:34 0
230,- DKK
b g fad brunt oe 21 cm B&G FAD. BRUNT ,Ø. 21 CM. 24/5/2017 17:34 0
b g fad oe 22 cm h 3 5 cm krakeleret look u skaar B&G FAD Ø. 22 CM. H. 3,5 CM. ,KRAKELERET LOOK. U/SKÅR. 24/5/2017 17:34 0
170,- DKK
b g lysestage oe 11 cm h 5 5 cm uden skaar B&G LYSESTAGE. Ø. 11 CM. H. 5,5 CM. UDEN SKÅR. 24/5/2017 17:34 0

Viser: 1-30  af  315  linjer

Opdateret: 24/5/2017 00:28.