QXL.dkSøg132 søgeresultater fundet for Vaser
1 2 3 4 5
glasvase Glasvase. < 5 min. 0
500,- DKK
glasskaal GLASSKÅL. 22/9/2019 14:15 0
tivoli vase blaa Tivoli vase blå 22/9/2019 14:52 0
gres du berry fransk stentoej Gres du Berry – Fransk stentøj 23/9/2019 08:58
340,- DKK
fad fra egersund i norge mrk egersund flint fra 50 erne Fad fra Egersund i Norge mrk. Egersund-FLINT. Fra 50'erne. 23/9/2019 14:42
forskellige rosendahlsskaale Forskellige Rosendahlsskåle 23/9/2019 16:52 0
500,- DKK
fin lille vase fra porsgrund i norge h 10 cm b 5 5 cm FIN LILLE VASE FRA PORSGRUND I NORGE.H. = 10 CM. B. =5,5 CM. 23/9/2019 17:54 0
stor gulvvase i porcelaen med laag h 46 cm b d 14 x 14 cm STOR GULVVASE I PORCELÆN MED LÅG. H. 46 CM. B.D. 14 X 14 CM. 23/9/2019 17:54 0
porcelaens vaeg stage fra holland royal sphinx tecla PORCELÆNS VÆG STAGE FRA HOLLAND, ROYAL SPHINX, TECLA. 23/9/2019 17:54 0
stor gulvvase i krakeleret look fra bjork h 43 cm oe 25 cm STOR GULVVASE I KRAKELERET LOOK FRA BJORK. H. 43 CM. Ø.25 CM 23/9/2019 17:54 0
170,- DKK
kgl krystal skaal oe 29 cm h 19 cm u skaar KGL. KRYSTAL SKÅL. Ø. = 29 CM. H. = 19 CM. U/SKÅR. 23/9/2019 17:55 0
360,- DKK
keramik vase fra enoel meget speciel h 19 cm oe 14 cm KERAMIK VASE FRA ENØL. MEGET SPECIEL. H.= 19 CM. Ø. = 14 CM. 23/9/2019 17:55 0
320,- DKK
keramik vase fra hanne stentoej h 22 5 cm oe 9 5 cm KERAMIK VASE FRA HANNE STENTØJ. H.= 22,5 CM. Ø. = 9,5 CM. 23/9/2019 17:55 0
kgl askebaegre den lille havfrue og oernebjerg rebild bakker KGL. ASKEBÆGRE, DEN LILLE HAVFRUE OG ØRNEBJERG REBILD BAKKER 23/9/2019 17:55 0
160,- DKK
tekande fra engelske arthur wood fin stand TEKANDE FRA ENGELSKE ARTHUR WOOD. FIN STAND. 23/9/2019 17:55 0
johgus keramik 2 flotte vaser h 10 19 5 cm JOHGUS KERAMIK. 2 FLOTTE VASER. H. 10 + 19,5 CM. 23/9/2019 17:55 0
b g haandmalet fad af ac 19 61 oe 25 cm meget flot B&G HÅNDMALET FAD AF AC (19)61. Ø. = 25 CM. MEGET FLOT. 23/9/2019 17:56 0
kgl krystal skaale 3 stk i forsk str oe 9 5 12 14 cm KGL. KRYSTAL SKÅLE 3 STK. I FORSK. STR. Ø. 9,5 + 12 + 14 CM. 23/9/2019 17:56 0
b g juleskaal oe 11 5 cm h 7 5 cm uden skaar B&G JULESKÅL. Ø. 11,5 CM. H. 7,5 CM. UDEN SKÅR. 23/9/2019 17:56 0
kgl te krukke med laag dr margrethe og juliane marie KGL. TE KRUKKE MED LÅG. DR. MARGRETHE OG JULIANE MARIE 23/9/2019 17:56 0
140,- DKK
kgl vase med aeblegren nr 2629 flot stand 1 sort KGL. VASE MED ÆBLEGREN NR. 2629. FLOT STAND. 1 SORT. 23/9/2019 17:56 0
880,- DKK
kongelig skaal askebaeger oe 18 5 cm KONGELIG SKÅL/ASKEBÆGER. Ø = 18,5 CM. 23/9/2019 17:57 0
b g gammelt flot fad 17 x 17 cm uden skaar B&G, GAMMELT FLOT FAD. 17 X 17 CM. UDEN SKÅR. 23/9/2019 17:57 0
b g 4 stk askebaegre 12 5 x 12 5 cm 8 x 8 cm B&G 4 STK. ASKEBÆGRE. 12,5 X 12,5 CM. + 8 X 8 CM. 23/9/2019 17:57 0
2 nye vaser i aedelt blaest krystal glas nye i orig indpak 2 NYE VASER I ÆDELT BLÆST KRYSTAL GLAS. NYE. I ORIG. INDPAK. 23/9/2019 17:57 0
2 stk meget flotte skaale ved ikke hvor de er fra uden skaar 2 STK. MEGET FLOTTE SKÅLE. VED IKKE HVOR DE ER FRA.UDEN SKÅR 23/9/2019 17:57 0
280,- DKK
glasflaske med spilledaase af algot povelsen h 24 b 12 cm GLASFLASKE MED SPILLEDÅSE AF ALGOT POVELSEN. H.=24, B.=12 CM 23/9/2019 17:57 0
190,- DKK
glas fad stort og flot med udfraesninger oe 30 h 6 5 cm GLAS FAD, STORT OG FLOT MED UDFRÆSNINGER. Ø.=30. H. =6,5 CM. 23/9/2019 17:57 0
kgl tedaaser med 2 dronninger 1775 1975 uden skaar KGL. TEDÅSER MED 2 DRONNINGER 1775-1975.UDEN SKÅR. 23/9/2019 17:57 0
120,- DKK
stor frugtskaal i glas i orig aeske l 34 b 17 h 20 cm STOR FRUGTSKÅL I GLAS I ORIG. ÆSKE. L. 34. B. 17. H. 20 CM. 23/9/2019 17:57 0
140,- DKK

Viser: 1-30  af  132  linjer

1 2 3 4 5 |
Opdateret: 22/9/2019 12:21.