QXL.dkSøg571 søgeresultater fundet for Kina
kina 3768 smaa ark med 8 forskellig vignetter olympiade KINA 3768 SMÅ ARK MED 8 FORSKELLIG VIGNETTER OLYMPIADE 9/5/2021 17:46 0
kina 3131 34 3182 85 broer og grav fund postfrisk KINA 3131/34+3182/85 BROER OG GRAV FUND POSTFRISK 9/5/2021 18:42 0
australian kina 1996 flot souvenirbogen med 3 postfriske Australian/kina 1996. Flot Souvenirbogen med 3 postfriske 9/5/2021 18:56 0
kina 1948 sjaeldent anbefalet brev sendt fra tientsin via s Kina. 1948. Sjældent anbefalet brev sendt fra Tientsin via S 9/5/2021 19:10 0
1200,- DKK
kina 1948 meget sjov forsendelse til danmark hvor maerkern Kina. 1948. Meget sjov forsendelse til Danmark. Hvor mærkern 9/5/2021 19:12 0
325,- DKK
kina 1957 brev frankeret med 2f og 20f sendt af china re Kina. 1957. Brev, frankeret med 2f og 20f, sendt af CHINA RE 9/5/2021 19:14 0
republik kina 1988 flot aegte brugt fdc til taipei internat Republik Kina. 1988. Flot ægte brugt FDC til TAIPEI INTERNAT 9/5/2021 19:14 0
republik kina 1960 interessant printed matter philatelic b Republik Kina. 1960. Interessant Printed Matter(Philatelic B 9/5/2021 19:14 0
kina 1964 bedre fdc med 4 maerker michel 838 41 120 Kina. 1964. Bedre FDC med 4 mærker - Michel 838-41. €120. 9/5/2021 19:16 0
140,- DKK
kina 1960 sjaeldent brev sendt af the sino soviet frienship Kina. 1960. Sjældent brev sendt af the SINO-SOVIET FRIENSHIP 9/5/2021 19:16 0
475,- DKK
kina 1963 1 bedre fdc med saet topvaerdi 10f og saets noegle m Kina. 1963. 1 Bedre FDC med sæt topværdi 10f og sæts nøgle m 9/5/2021 19:18 0
750,- DKK
republik kina 1968 to 0 05 oprindelig gulbrun det maerke Republik Kina. 1968. To 0.05$, oprindelig gulbrun, det mærke 9/5/2021 19:20 0
kina 1969 95 6 fdc inkl 8f den himmelsk freds plads f Kina/1969-95. 6 FDC, inkl. 8f, den Himmelsk Freds Plads f 9/5/2021 19:22 0
kina 1978 88 10 fdc inkl 2 saere udgivelser mi 20 5 Kina/1978-88. 10 FDC, inkl. 2 sære udgivelser. Mi. €20,5+++ 9/5/2021 19:24 0
kina 1983 meget flot aegte brugt fdc frankeret med bedre 8 Kina. 1983. Meget flot ægte brugt FDC, frankeret med bedre 8 9/5/2021 19:24 0
kina 1979 80 fdc med bedre saet af high monk jian zhen s st Kina. 1979-80. FDC med bedre sæt af High Monk Jian Zhen's St 9/5/2021 19:24 0
235,- DKK
kina 1980 bedre fdc med komplet lotus saet ekstra frankere KIna. 1980. Bedre FDC med komplet LOTUS sæt, ekstra frankere 9/5/2021 19:24 0
295,- DKK
kina 1983 brev sendt til vest tyskland afstemplet paxeper Kina. 1983. Brev sendt til Vest Tyskland, afstemplet PAXEPER 9/5/2021 19:26 0
kina 1983 flot kuvert frankeret med komplet saet sable 8f Kina. 1983. Flot kuvert, frankeret med komplet sæt-Sable, 8f 9/5/2021 19:26 0
kina 1988 8 fdc med bedre michel 7 fdc 24 5 specielt fdc Kina/1988. 8 FDC med bedre.Michel 7 FDC €24,5+specielt FDC 9/5/2021 19:30 0
kina 1988 9 fdc med bedre saet mi 31 Kina/1988. 9 FDC, med bedre sæt. Mi.€31. 9/5/2021 19:30 0
kina 1989 sjaeldent set first day maximum card med komplet Kina. 1989. Sjældent set First Day Maximum Card med komplet 9/5/2021 19:30 0
32,- DKK
kina 1989 93 10 fdc med komplet saet og mini mi 27 Kina/1989-93. 10 FDC med komplet sæt og mini...Mi.€27 9/5/2021 19:32 0
kina 1985 91 5 fdc til chinese new year greetings michel Kina. 1985-91. 5 FDC til Chinese New Year Greetings. Michel( 9/5/2021 19:32 0
kina 1992 flot miniark til det 1991 stamp poularity poll Kina. 1992. Flot miniark til det 1991 Stamp Poularity Poll, 9/5/2021 19:34 0
kina 1993 9 fdc med flere kendt saet paa Kina/1993. 9 FDC med flere kendt sæt på. 9/5/2021 19:34 0
kina 1993 meget flot miniark til det 1992 stamp poularity Kina. 1993. Meget flot miniark til det 1992 Stamp Poularity 9/5/2021 19:36 0
kina r brev frankeret med et 1y kulturrevolution mae Kina. R-brev, frankeret med et 1Y kulturrevolution mæ 9/5/2021 19:36 0
republik kina 1991 flot brev frankeret med 1 fyrtaarn maerk Republik Kina. 1991. Flot brev, frankeret med 1 Fyrtårn Mærk 9/5/2021 19:38 0
16,- DKK
kina 5 r breve frankeret med mange frimaerker sendt til da Kina. 5 R-breve, frankeret med mange frimærker, sendt til Da 9/5/2021 19:40 0

Viser: 1-30  af  571  linjer

Opdateret: 9/5/2021 15:23.